Uhorková diéta, ktorú dodržiava aj Jennifer Aniston: Za 3 dni schudnete do plaviek aj 3 kilogramy

Gabriela Kinčoková

Foto: flickr

Ak potrebujte schudnúť do plaviek, no vaša dovolenka je už za dverami, len s úpravou stravy sa vám to nepodarí. Drastické diéty sú zbytočné a môžu vám skôr uškodiť. Preto k tomu treba pristupovať hlavne s rozumom. Ideálnou zeleninou, ktorá vám môže pomôcť je uhorka. Ako informuje portál DailyMail, uhorkovú diétu skúšala aj herečka Jennifer Aniston. 

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amy Wynne (@amyelizabethwynne11) on

Uhorková diéta patrí medzi veľmi účinné diéty a dokáže vás v priebehu troch dní pripraviť o naozaj pekné kilá. Uhorka obsahuje vitamíny A, B, C, vitamín PP a dokonca vitamín E. V makro a mikro živinách obsahuje 13 položiek ako meď, železo, horčík, vápnik, sodík či jód. Najväčšou výhodou uhorky je fakt, že z 90% z nej je voda.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stan McRae (@stan90m) on

To znamená, že 100 g uhorky obsahuje len 15 kcal. Dužina z uhorky zaplní žalúdok a tým telo „oklame“ a dodá mu pocit plnosti. Princíp je veľmi jednoduchý – za deň musíte zjesť 3-4 veľké uhorky. Počas diéty jete primárne uhorky spolu s ostatnou zeleninou a to vrámci šalátov. Na celkovú detoxikáciu organizmu je dôležité telo zásobovať dostatočným množstvom vody. Za celý deň teda prijmete približne 500-600 kcal. Aby diéta nebola pre zdravie človeka kritická, kombinujte zeleninu napríklad s rybami. Najdôležitejšie je vydržať tieto tri dni uhorkovej diéty a následne môžete prejsť na zdravú, no pestrejšiu stravu. Mala by obsahovať bielkoviny, strukoviny a veľa čerstvej zeleniny a ovocia. Podstatné je vynechať z jedálnička sladké potraviny a tučné jedlá a samozrejme obľúbené pečivo.

Tip:

  • Z uhoriek si môžete pripraviť lahodné smoothie.  Stačí vám rozmixovať uhorky napríklad so špenátom, cviklou a citrusmi alebo bobuľovitým ovocím, ktoré obsahuje najmenej cukru.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Elizabeth Colon (@someonelikeyou315) on

Po skončení diéty si dajte pozor na kombináciu potravín a začnite zľahka. Diétu držte maximálne 2-3 dni, alebo si doprajte len jeden očistný uhorkovo-zeleninový deň. Ľudia, ktorí majú zdravotné problémy by túto diétu mali konzultovať so svojim lekárom kvôli možným komplikáciám. Nezabúdajte, že pri chudnutí nejde ani tak o to, aby ste jedli výlučne len povolené potraviny a len zeleninu alebo len ovocie. Ide hlavne aj o to, ako veľké sú vaše porcie. Pri redukcii by mali mať veľkosť vašej dlane.

Najnovšie články