5 skvelých tipov ako využiť jedlú sódu nielen v kuchyni. O štvrtej možnosti ste možno ešte nikdy nepočuli

Lucia Horáková

Na poličke v kuchynskej linke pôsobí nenápadne a väčšinou si ju ani nevšimnete. Poviete si, takmer úplne zbytočná potravina, ktorú vôbec nevyužívate a pri príprave vašich obľúbených pokrmov je vám zbytočná. No ani ste možno doteraz netušili, aký poklad v sebe ukrýva.

Článok pokračuje pod videom ↓

Jedlá sóda sa môže stať vašim skvelým pomocníkom pri niektorých zdravotných ťažkostiach a zároveň vám ušetrí peniaze za drahé prípravky, ktoré sú v lekárňach predražené.

Zapchatý nos

Minuli sa vám kvapky do nosa a akurát teraz by sa vám zišli? Ak máte doma sódu, môžete si vyrobiť domáce, ktoré vám pomôžu zvlhčiť nos a uvoľniť dutiny. Stačí ak zmiešate 1/4 čajovej lyžičky jedlej sódy s 1 lyžicou vody. Tekutinu nakvapkajte kvapkadlom do každej nosovej dierky po jednej až dvoch kvapkách.

Foto: pixabay.com

Štípance od hmyzu

Uštipla vás osa, včela či komár a na pokožke vám vznikol nepríjemný červený fľak, ktorý k tomu neznesiteľne šteklí? Vydezinfikujete ho práve sódou, ktorú zmiešate s vodou tak, aby ste dostali hustú pastu. Tú nanesiete na postihnuté miesto a necháte pôsobiť. Malo by sa vám uľaviť od svrbenia.

Nepríjemná kyselina

Práve nepríjemná žalúdočná kyselina dokáže poriadne znepríjemniť deň, no niekedy sa jej nevyhneme. Môžete však zmiešať 1-2 čajové lyžičky jedlej sódy s 250 ml vody a nápoj vypite. Dajte si však pozor, nemali by ste ho piť viac ako dvakrát denne.

Foto: pixabay.com

Infekcie močových ciest

S infekciami močových ciest bojujú častejšie ženy a ide o mimoriadne nepríjemné ochorenie. Zbaviť sa infekcie však môžete znížením kyseliny v moči a to zmiešaním pol lyžičky sódy v 4 dcl vody. Nápoj pite 4-krát denne počas dvoch až troch dní. A aby bola liečba ešte účinnejšia, pite aj dostatok čerstvého brusnicového džúsu a okrem toho čo najviac čistej vody.

Bolesť v krku

S čoraz nižšími teplotami pribúdajú aj ľudia, ktorých trápia bolesti v krku. Jednoducho si môžete namiešať účinné kloktadlo, ktoré vám od nepríjemných pocitov uľaví. Zmiešajte jednu lyžičku sódy v pol šálke naplnenej horúcou vodou. Vmiešajte aspirín, ktorý predtým rozpustite v teplej vode. Pripravené liečivo kloktajte.

Pozri aj: Odstránia čierne bodky a kruhy pod očami. Toto je 11 domácich pleťových masiek, ktoré si môžete urobiť aj doma a ušetriť tak desiatky eur

Lucy, womenshealthmag.com

Najnovšie články