Chlapček sa narodil s veľkým množstvom prebytočnej kože. Prešlo 27 rokov a takto dnes dospelý muž vyzerá

Kristína Hagarová

Foto: Youtube (60 Minutes Australia)

Žijeme v 21. storočí, a tak by sme logicky predpokladali, že vedci a lekári už majú aspoň približnú odpoveď na väčšinu dôležitých otázok. Opak je však pravdou. Existuje minimálne jeden známy prípad, nad ktorým aj po rokoch lekári krútia hlavou.

Článok pokračuje pod videom ↓

To je aj prípad Tomma Tennenta, o ktorom bol nakrútený aj dokument, ktorý uverejnil na Youtube kanál 60 Minutes Australia. Tomm sa narodil so zriedkavým stavom, kedy mal na tele množstvo prebytočnej kože. Množstvo kože, keď sa narodil, zodpovedalo koži 5-ročného chlapca. Keď bol malý, príliš si svoj stav neuvedomoval, a to aj napriek tomu, že mu bolo jasné, že je iný. To, že s Tommom je nejaký problém, videli lekári už na sone, no nedokázali identifikovať, o čo ide.

Lekári videli problém

Plný rozsah problému videli až po pôrode. Rodičia Debbie a Jeff boli šokovaní, pretože netušili, že dieťa môže vyzerať takto. Keď však začal plakať, bolo to malé dieťatko ako akékoľvek iné. Keď bol batoľa, hrával sa so staršou sestrou Brooke a neskôr začal postupne do svojej pokožky dorastať. Všetko sa menilo a Tomm vyrastal ako bežné dieťa, napriek tomu, že nikto, vrátane lekárov, nikdy nič podobné nevidel. Jediné, čo bolo u jeho výsledkov iné, bolo nadmerné množstvo kyseliny hyalurónovej.

Doteraz netušia, čo sa stalo

Lekári vôbec nevedeli, ako ho majú liečiť, no rodičia dúfali, že do svojej kože dorastie, čo sa aj stalo. Keď mal 11 rokov, nelíšil sa od ostatných detí. Dnes má už 27 rokov a dokonca sa oženil. Napriek tomu lekárov fascinuje jeho narodenie a aj fakt, že do svojej kože dorástol. Nevedia si to vysvetliť. Rodičia však všetko znášali veľmi ťažko, hlavne prvé týždne po narodení. Ľudia sa na Tomma pozerali veľmi zvláštne. Dokonca si mali prežiť aj vlnu hlúpych poznámok, kedy sa ich ľudia pýtali, ako môžu ísť s takým dieťaťom na verejnosť.

Napriek tomu, že nikto nevie, čo spôsobilo Tommov stav a ani to, ako je možné, že do svojej kože jednoducho „dorástol“ teraz vyzerá veľmi dobre a darí sa mu.