Slováci čoskoro možno nebudú mať na základné potraviny: Cena týchto produktov opäť výrazne stúpne

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Slováci nie sú v jedle príliš vyberaví a väčšine stačia klasické jedlá, ktoré poznajú celý život. Teraz však ceny bežných potravín vystrelia ešte vyššie. Mnohí sa pýtajú, čo teda budeme jesť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uviedol portál TVNoviny, už čoskoro sa môže stať, že si každý nebude môcť dovoliť jednoduché potraviny, ako je napríklad kuracie mäso či vajíčka. Ako uvádza portál, ceny mäsa môžu narásť ešte výraznejšie, ako sme si mysleli. Môžu za to rastúce ceny energií, ale aj krmiva.

Ceny bežných potravín stále rastú

Podľa informácií sa cena chladeného kuraťa môže blížiť k piatim eurám a cena kuracích rezňov až k desiatim eurám. To isté pritom platí aj pre vajíčka, ktorých cena môže narásť dvojnásobne. TV Noviny tiež informovali o náraste cien cukru.

Podľa informácií môže jeho cena narásť až o dve tretiny a aby toho nebolo málo, budeme odkázaný aj na dovoz. Zdražovanie spôsobujú vysoké ceny energií a za dovozom slabá úroda na Slovensku. Cena cukru sa bude pohybovať okolo jedného eura. Cena kryštálového cukru vzrastie minimálne o 40 centov na jeden kilogram.

Slabú úrodu ovplyvnili aj suchá počas tohto leta.