Na pomstu čakal 36 rokov. Dôchodca sa pomstil autobazáru, ktorý mu predal chybné auto

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (O'Daniel Automotive Group)

Seniori sú často obeťou rôznych podvodov a ľudia využívajú ich naivitu. Niektorí si však na to, že všetko zlé sa nakoniec každému vráti, počkajú poriadne dlho.

Ako uvádza portál WashingtonPost, 79-ročný senior Dewey Fredrick čakal na svoju „pomstu“ 36 rokov. Dôchodca zo štátu Indiana v USA sa pomstil autobazáru, ktorý mu v roku 1986 predal auto, ktoré malo skrytú vadu motora. Nedávno prišiel do oboch prevádzok autobazáru a začal svoju pomstu.

Na pomstu sa chystal

Podľa súdnych dokumentov bolo auto pre neho viac ako 30 rokov niečo, čo ho trápilo. Hnev ho držal desiatky rokov a obvinili ho zo štyroch trestných činov podpaľačstva. V prípade dokázania viny mu hrozí trest 8 až 48 rokov vo väzení. Dewey však svoj čin vôbec neľutuje a smeje sa tomu, čo urobil. Je nadšený z toho, že konečne cíti zadosťučinenie.

K činom sa priznal

Pozemky autobazárov, ktoré podpálil, patria majiteľovi, ktorý mu predal ojazdený Jeep, ktorý mal ale poškodený motor. To Dewey zistil až po zaplatení. Aj keď sa auto snažil reklamovať, nepodarilo sa mu to a s autom mal starosti 30 rokov.

Chcel požiar sledovať

Dewey sa svojím činom vôbec netajil a polícii dôkladne popísal detaily pomsty. 17. júla približne pol hodinu po polnoci prišiel ku prvému bazáru, kam hodil zapálenú svetlicu do nádrže Jeepu, kedy sa oheň rozšíril. Neskôr išiel do druhého autobazáru, kde nožom rozrezal strechu a cez dieru hodil svetlicu, ktorá zapálila jeho vnútro. Spôsobil škodu v hodnote 85-tisíc dolárov. Podľa svojich slov bol smutný, že nemohol požiar sledovať.

0
Komentovať