Pracovať s ňou bude, až keď začne jesť mäso. Pôrodná asistentka odmietla tehotnú vegánku, ktorá do toho núti aj svojho syna

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

V dnešnej dobe sa mnohé ženy samy rozhodnú pre pôrod doma. Je to ich slobodné rozhodnutie, ktoré by nemal nikto odsudzovať, a to hlavne vtedy, keď si zaobstarajú aj pôrodnú asistentku. Portál Metro však informoval o zvláštnom prípade, kedy pôrodná asistentka pomôcť odmietla.

Článok pokračuje pod videom ↓

30-ročná Brittany Davis si našla pôrodnú asistentku, ktorá sa špecializuje na pôrod doma. Našla ju na internete a prostredníctvom emailu sa dohodli na stretnutí. Niekoľko minút potom, ako sa dohodli na stretnutí sa jej začala pýtať na príjem stravy.

Zaujímalo ju, ako sa stravuje

Zaujímali ju bielkoviny, vitamíny a vápnik. Brittany jej povedala, že je vegánka, takže funguje na báze rastlinnej stravy. Podľa nastávajúcej mamičky pôrodná asistentka konverzáciu chcela rýchlo uzavrieť. Povedala jej, že by mala jesť „tony“ toho, čo práve je, aby uspokojila výživové potreby tehotnej ženy. Neskôr jej povedala, že bude musieť veľmi popremýšľať nad tým či s ňou bude pracovať. Odôvodnila to tým, že vegánky, s ktorými pracovala predtým sa „toho jednoducho nevzdali“.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Daily Vegan Bowls 🌿 (@thevegansclubbowls),

Nevhodné správanie?

Nasledujúci deň jej napísala správu, v ktorom jej dala podmienku. Napísala Brittany, ktorá bola v tom čase v trinástom týždni tehotenstva, že s ňou bude spolupracovať len vtedy, ak by začala uvažovať o jedení mäsa a mliečnych výrobkov. Podľa nej by sa mala vrátiť ku klasickej strave, pretože potrebuje živočíšne bielkoviny, a to najmä počas tehotenstva. Dokonca jej poslala knihu s názvom Skutočné jedlo pre tehotné.

Otehotnela už druhý raz

Brittany z Iowy uviedla, že sa po tejto správe cítila zlomená, no nakoniec si uvedomila, že pôrodná asistentka pre ňu nie je to pravé. „Som vegánkou už viac ako dva roky, tak ako by som mohla takto žiť a potom znova otehotnieť, ak by som nemala všetko potrebné pre celkové fungovanie a vývoj? Povedala by som len to, že by si to celé mala lepšie naštudovať predtým, než úplne zavrhne myšlienku pracovať s vegánkou,“ povedala. Podľa Brittany to nie je prvý raz, čo zažila odpor voči jej životnému štýlu. Jej dvojročný syn je taktiež vegánom a podľa jej slov ľuďom musí doteraz vysvetľovať, že má všetko potrebné na to, aby bol zdravý.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa 𝔸𝕞𝕚 𝕊𝕙𝕠𝕖𝕤𝕞𝕚𝕥𝕙 (@the_sunkissed_kitchen),

Čo si myslíte o danom životnom štýle v tehotenstve a v ranom veku dieťaťa? Mnohí odborníci sa v názoroch rozchádzajú, no asi sa zhodneme v tom, že správanie pôrodnej asistentky nebolo celkom vhodné.