Agresívne zviera ich sledovalo týždeň. Manželia išli na výlet, keď im cestu skrížil medveď, ich príbeh je neuveriteľný

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Príjemný výlet sa zmenil na nočnú moru. Manželia strávili týždeň v divočine, keď im cestu skrížil agresívny medveď.

Akok informoval portál The Sun, manželia Anton a Nina Bogdan vyrazili na výlet, keď im asi 20 kilometrov pred cieľom zapadlo auto do hlbokej kaluže a zaseklo sa tam. Nemali signál, tak sa rozhodli, že noc strávia v aute rpedtým, než sa sami vydajú k turistickému centru, aby našli odťahovú službu. Obaja vedeli, že v tejto oblasti sa nachádza veľa medveďov, tak pre istotu nechali na skle auta odkaz.

Foto: unsplash

Prenasledoval ich medveď

Už cestou však zistili, že ich prenasleduje medveď. Ten bol najprv potichu a len ich pozoroval, podarilo sa im ho zahnať a vystrašiť. Napokon sa však rozbehol za nimi. Utekali k rieke, kde sa vyšplhali na strom. Antona pritom takmer zabil, našťastie však Nina hodila po medveďovi fľašu, aby sa stihol vyšplhať na strom. Medveď však začal liezť za nimi. Hodili po ňom batoh, v ňom však mali jediné jedlo, ktoré zviera samozrejme zjedlo.

Báli sa

Zviera ich dva dni strážilo, manželia preto museli spať na striedačku, aby vedeli, čo robí. Neskôr sa vzdialilo dosť na to, aby mohli zliezť a vrhnúť sa do rieky. Medveď ich však prenasledoval aj tam, čiže sa opäť museli vyšplhať na ďalší strom, kde boli opäť dva dni. Presúvali sa po stromoch a pomaly sa vrátili ku svojmu autu. Keď sa tam však dostali, už počuli ďalšie autá. Obom sa veľmi uľavilo. Udalosť sa stala na Kamčatke, kde útoky medveďov nie sú až také neobvyklé.

0
Komentovať