Ženu po návrate z Chorvátska čakalo doma nepríjemné prekvapenie: Z dovolenky si doniesla živý suvenír

Hyriaková Kristína

Foto: Ing.Mgr.Jozef Kotulič / CC BY-SA

Určite ste už počuli niekoľko príhod o tom, ako si ľudia z dovolenky doniesli aj „nepríjemný suvenír“. Niekedy ide o chorobu, niekedy si však domov môžete doniesť aj živé zvieratko. Z tohto by však nebol nadšený takmer nikto.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Insider, Rakúšanka si zo svojej dovolenky v Chorvátsku domov priniesla rodinku škorpiónov. Informoval o tom portál Newsweek. Po návrate domov do Natternbachu v Hornom Rakúsku si pri vybaľovaní v kufri všimla žihadlá a pohyb. Celkovo mala v kufri 18 škorpiónov, pričom rodinku tvorila matka a jej mláďatá. Uviedla to rakúska záchranná služba pre zvieratá Tierhilfe Gusental na Facebooku.

Zvieratá sa im podarilo odchytiť

Neskôr oznámili, že zvieratá sa podarilo odchytiť, sú v bezpečí a odovzdané ďalej. „Momentálne sa nachádzajú v útulku pre zvieratá v Linzi, kým sa nevydajú na spiatočnú cestu,“ uviedlo záchranné centrum na Facebooku. Nie je to pritom prvý prípad, kedy si ľudia so sebou z Chorvátska doniesli škorpióna. Denník Mirror informoval, že jedna žena zistila, že ho má doma až tri týždne po tom, čo sa vrátila domov.

Škorpióny, ktoré žijú v Chorvátsku, nie sú smrteľné

Podľa National Geographic existuje takmer 2 000 druhov škorpiónov, ale len asi 40 je dostatočne jedovatých na to, aby zabili ľudí. Tie druhy, ktoré sa nachádzajú v Chorvátsku, konkrétne na pobreží Jadranského mora, nie sú dostatočne jedovaté, aby boli smrteľné.

Najnovšie články