Nakoniec sa vzdala! Kráľovná Alžbeta dnes tvrdí, že princa Harryho a Meghan podporuje

SITA

Foto: TASR/AP

Britská kráľovná Alžbeta II. podporila plán jej vnuka, princa Harryho, a jeho manželky Meghan viesť nezávislejší život od kráľovskej rodiny. Oznámila to po pondelkovom stretnutí v Sandringhame.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Na tomto stretnutí sa okrem Harryho zúčastnili aj jeho otec, princ Charles, a starší brat, princ William. Panovníčka v stanovisku uviedla, že hoci by chcela, aby sa vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu naplno venovali povinnostiam vyplývajúcim z ich príslušnosti ku kráľovskej rodine, s celou rodinou „úplne podporujú“ ich túžbu „vytvoriť si nový život ako mladá rodina“.

Kráľovná zároveň oznámila „prechodné obdobie“, počas ktorého budú princ Harry s manželkou tráviť čas v Kanade a v Spojenom kráľovstve. „Sú to zložité veci, ktoré musí moja rodina vyriešiť,“ vyjadrila sa a dodala, že požiadala o dosiahnutie „konečných rozhodnutí“ v najbližších dňoch.

Foto: Chris Allerton/SussexRoyal via AP

Krízové stretnutie v Sandringhame sa uskutočnilo po tom, čo vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu v stredu oznámili, že chcú odstúpiť z pozície „vyššie postavených členov kráľovskej rodiny“ a začať s novou rolou, v rámci ktorej by boli finančne nezávislí a svoj čas by si rozdelili medzi Veľkú Britániu a Severnú Ameriku.

V pondelok okrem kráľovnej vydali spoločné vyhlásenie aj princovia Harry a William. Tí v ňom popreli „falošné tvrdenia“ o tom, že ich vzájomný vzťah poškodila šikana zo strany staršieho brata.