Stále neviete, koho pôjdete voliť? Pomôže vám tento jednoduchý test, ktorý vám dá odpoveď

Hyriaková Kristína

Foto: Reprofoto, www.volbydoparlamentu.sk

Blížia sa nám voľby a mnohí ľudia ešte stále nie sú rozhodnutí, ktorej strane venujú svoj hlas. Niektorí sa rozhodujú až na poslednú chvíľu a existuje aj veľa takých, ktorí nepôjdu voliť vôbec.

Voľby tento rok pripadli na 29. februára a kandiduje v nich až 25 politických subjektov. Pravidelné volebné prieskumy nám ukazujú, ktoré strany sú vo vedúcej pozícii a ktoré naopak nemajú veľkú šancu dostať sa do parlamentu. Veľmi veľa ľudí sa rozhoduje na poslednú chvíľu a práve tým môže pomôcť aj test na stránke volbydoparlamentu.sk.

Foto: Reprofoto, www.volbydoparlamentu.sk

Len veľmi málo ľudí si reálne prečíta volebné programy všetkých strán, ktoré by sa chceli do parlamentu dostať a práve tento test je akýmsi prienikom hlavných myšlienok, ktoré jednotlivé strany prezentujú. Na otázky sa dá odpovedať áno, neviem a nie, podľa toho, ako sa s danou myšlienkou stotožňujete. Krátky test je zostavený z 34 otázok, no je veľmi rýchly. Vyskytujú sa v ňom otázky z oblasti Európskej únie, NATO, zdravotníctva, ale aj dôchodkových stropov či homosexuality.

Po vyplnení otázok vám hneď vyjde výsledok, s ktorou politickou stranou sa vaše odpovede najviac stotožňujú a zhodujú v podobe percent. Je jasné, že by ste sa nemali rozhodovať len na základe toho, čo vám vyjde v tomto teste, napriek tomu to môže pomôcť ľuďom, ktorí ešte nie sú celkom rozhodnutí.

Najnovšie články