Známy DJ a producent NobodyListen: Najsilnejší hnací motor je, keď vidíš, ako tvoja hudba dokáže niekomu urobiť radosť

PR článok

zdroj: Shutterstock

Po dvoch rokoch čakania sa život pomyselne vracia „do normálu“ a už 7. júla 2022 otvára svoje brány najpopulárnejší slovenský hudobný festival Pohoda. 25 rokov existencie oslávi viac ako 130 koncertmi umelcov z celého sveta ako Nick Cave & the Bad Seeds, Flume, Sigrid či The Libertines. Návštevníci sa môžu tešiť na oslavu tvorby Mekyho Žbirku – Nemoderný chalan, alebo na koncert pre Milana Lasicu s Bratislava Hot Serenaders a Bolo nás jedenásť. A nebude chýbať ani Bezdymová zóna s množstvom vizuálnych, umeleckých, ale aj vedeckých zážitkov! O hudobný zážitok sa v bezdymovej zóne 8.7.2022 a 9.7.2022 postará známy český DJ a producent NobodyListen, vlastným menom Jakub Strach.

zdroj: Shutterstock

Na čo sa najviac tešíš v rámci festivalu Pohoda?

Tohtoročný lineup je naozaj top! Je dosť ťažké vybrať si jedného obľúbenca, ale medzi mojich favoritov určite patria Flume, Richie Hawtin, Slowthai alebo Yves Tumor.

Bol si aj na prechádzajúcich ročníkoch festivalu Pohoda?

Jasné! Mal som dokonca šťastie na nej niekoľkokrát vystupovať, alebo tu mať talkshow, či workshop. Pohoda je pre mňa úplne zaslúžene jeden z najzásadnejších festivalov na Slovensku a v Čechách a som veľmi rád, že opäť môžem byť jej súčasťou.

zdroj: NobodyListen

Kto alebo čo ťa pri tvorbe hudby najviac nakopne a inšpiruje?

Väčšinou káva a spánok J. Toto je naozaj veľmi ťažká otázka, ale povedal by som, že inšpiráciu čerpám všade okolo seba – z ľudí, situácií, alebo z úplne obyčajných vecí. Niekedy prídeš do štúdia a o hodinu máš hotovú pesničku. Niekedy to trvá týždeň a nemáš vôbec nič. Naučil som sa, že základom je netlačiť na pílu a vedieť občas vypnúť. To sa potom pri tvorbe dvojnásobne vráti.

V Bezdymovej zóne na festivale Pohoda si môžu návštevníci užiť pohodu pri tvojich hudobných setoch. Zahráš niečo špeciálne?

Na naše spoločné mini turné chystám úplne nový set. Návštevníci sa podľa mňa majú určite na čo tešiť!

zdroj: PMI

Páči sa ti myšlienka iniciatívy Sveta bez dymu? Vieš si predstaviť svet bez dymu?

Bolo by to fajn. Najradšej by som začal pri autách a všetko mal na elektrinu. Ale od toho sme ešte veľmi ďaleko.

Ako sa ti darilo počas uplynulých 2 rokov? Na čom si pracoval? Zmenil sa v niečom tvoj životný alebo pracovný štýl počas pandémie?

Rok 2022 bol pre mňa úplne zásadný a zlomový – zložil som hudbu pre Národné divadlo, vydal som projekt s Yzomandiasom, absolvoval som vypredané turné, produkoval som veľa ďalších trackov so zaujímavými ľuďmi, dostal som sa do rebríčka Forbes 30pod30 – a to máme ešte len júl J. Veľa vecí a projektov sa stále iba chystá. Pandémia bola pre mňa zo začiatku (asi ako pre všetkých) pomerne strašidelná skúsenosť, ale postupne som sa snažil hľadať v nej nejaké pozitíva. Oddýchol som si od koncertov, zložil som veľa novej hudby v štúdiu atď.

Minulý rok si v rozhovore pre Forbes spomínal multimediálnu výstavu o tvojej generácii A, podarilo sa ti ju zrealizovať? Čo plánuješ tento rok?

Tento projekt sme museli na chvíľu stopnúť, pretože do toho prišlo veľa iných vecí a nebol som schopný dotiahnuť ho na takej úrovni, ako by som chcel. V tomto roku o mne ešte vyjde dokumentárny film z dielne FAMU a chystám tiež svoj vlastný album.

Komponoval si hudbu pre Bohemian Gravity, ktorého marcová premiéra zožala úspech a mladí ľudia ti písali, že kvôli tebe sa tešia do divadla. Je podľa teba dôležité motivovať a byť vzorom pre mladých ľudí?

Konkrétne v prípade Národného divadla ma to naozaj dojíma. Ľudia mi napríklad píšu, že kvôli mne išli vôbec po prvýkrát do divadla a potom mi z toho napíšu nádherné dojmy a emócie. Nie je nič lepšie, naozaj. Toto je ten najsilnejší hnací motor. Keď vidíš, ako tvoja hudba dokáže niekomu urobiť radosť.

Jakub Strach alias NobodyListen

zdroj: NobodyListen

Český DJ a hudobný producent, ktorý vám môže byť známy či už z rádia alebo z hudobného dua VR/Nobody. Najviac sa do povedomia dostal konceptom party Addict, kde line-up a miesto konania oznámia až tesne pred jeho konaním a aj napriek tomu sa lístky vypredajú za pár hodín. Dvadsaťosemročný NobodyListen je jednou z najvýraznejších postáv mladej generácie na českej hudobnej scéne. Aj keď oslovuje najmä mladšie publikum, jeho meno a značka jeho novej koncepčnej párty Addict rezonujú v Berlíne a Londýne, kde už viackrát hral. Je veľkým milovníkom módy a minulý rok založil svoju prvú značku Addict Sound. Teraz sa opäť pustil do sveta módy, keď pripravil kolekciu s talentovaným návrhárom Janom Černým pod značkou -18 Degrees Below Zero Club. Vyšiel o ňom dokumentárny film od tvorcov FAMU a môžete ho počuť aj v Národnom divadle v inscenácii Yemiho AD Bohemian Gravity, ku ktorej zložil hudbu.

Ak sa chcete naživo stretnúť s inšpiratívnym hudobníkom Jakubom Strachom alias NobodyListen, nevynechajte Bezdymovú zónu na hudobnom festivale Pohoda 8. a 9. júla 2022 a užite si Svet bez dymu. 

Program POHODA 2022 IQOS BEZDYMOVA ZÓNA         

Piatok 8.7.2022              

14:00 – 16:30 Tvorba umeleckého diela s Máriou HULOU Valenčíkovou

14:40 – 15:40 Talkshow

Hostia: Mária Hula Valenčíková, Jakub Strach alias NobodyListen

17:00 – 18:00 STAND UP Michael Szatmary, Jakub Lužina

19:20 – 20:20 The Youniverse

21:40 – 22:40 Fallgrapp DJ Set

24:00 – 01:15 DJ NobodyListen

01:15 – 01:30 Drone Show powered by BEZDYMOVÁ ZÓNA

01:30 – 02:00 DJ NobodyListen  

Sobota 9.7.2022

13:30 – 15:40 Sobotný piknik

14:40 – 15:40 Tamara Kramar

15:30 – 17:30 Tvorba umeleckého diela s Máriou HULOU Valenčíkovou

17:30 – 18:00 Talkshow

Hosť: Mária Hula Valenčíková

19:20 – 20:20 BULP DJ SET

21:40 – 22:40 DJ Jimmy Pé

00:00 – 02:00 DJ NobodyListen

PR článok IQOS

Najnovšie články