Dieťa prišlo o život v rozhorúčenom aute. Opatrovateľka ho zabudla pred nemocnicou

Kristína Hagarová

Foto: pikist

Dieťa v USA zomrelo v rozpálenom aute pred nemocnicou po tom, ako ho jeho pestúnska matka zabudla pred nemocnicou. Žena odišla do práce a zabudla na to, že je tam.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, polícia uviedla, že teplota v ten deň dosahovala okolo 24 °C a teplota v aute dosahovala 37 °C. Aj keď sa pokúsili dieťa zachrániť, bohužiaľ, neprežilo. Podľa polície pestúnka zabudla na dieťa, keď išla do práce. „Prišla do práce, potom vyšla von a dieťa našla na zadnom sedadle. Je to veľmi tragická udalosť a naše srdcia sú s rodinou,“ uviedli.

Dieťa zabudla v aute

Pestúnska matka a jej partner mali podľa KOMO News ďalšie dieťa, ktoré mali v pestúnskej starostlivosti. Žena pracuje ako sociálna pracovníčka v nemocnici a bola veľmi rozrušená. Podľa vyhlásenia nemocnice tragická udalosť zasiahla aj zamestnancov a všetkým vyjadrila sústrasť.

Vyšetrovanie prebieha

Polícia tvrdí, že vyšetrovanie stále prebieha a bude na prokuratúre, či po jeho skončení vznesie obvinenie alebo nie. „Všetci máme toho veľa a prežívame hektické obdobie. Táto nešťastná situácia nám pripomína, aby sme urobili krok späť a spomalili, uistili sa, že sa staráme o svoje rodiny a jeden o druhého,“ uviedla polícia. Začiatkom tohto mesiaca hasičský zbor v Seattli vyzval ľudí, aby nenechávali svoje deti alebo domáce zvieratá v aute.

„Nemusí byť horúci deň, aby teplota vnútri auta dosiahla vysokú teplotu a spôsobila úpal či smrť. Prehriatie môže spôsobiť vážne poškodenie mozgu a ďalších orgánov.“ Ďalej uviedli, že auto sa dokáže zohriať za 10 minút na 19 stupňov a ani stiahnutie okienka nepomôže. Ohrozené sú hlavne malé deti, pretože ich telo sa zohrieva tri až päťkrát rýchlejšie ako telo dospelého.

Najnovšie články