Stav dieťaťa je kritický. 17-ročný mladík zhodil z vyhliadkovej veže len 6-ročné dieťa

TASR

Foto: flickr

Sedemnásťročný mladík mal v nedeľu zhodiť šesťročného chlapca z vyhliadkovej plošiny na desiatom poschodí múzea Tate Modern v Londýne. Až do príchodu polície, ktorá ho zatkla pre podozrenie z pokusu o vraždu, muža zadržiavali návštevníci galérie, oznámila agentúra DPA s odvolaním sa na Scotland Yard.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Angelo (@angetask),

Stav dieťaťa je kritický. Obeť dopadla na strechu na piatom poschodí múzea. Privolaní zdravotníci dieťa na mieste ošetrili a vrtuľníkom previezli do nemocnice. Podľa polície nič nenasvedčuje tomu, že by sa dieťa a mladík poznali. K činu došlo v nedeľu popoludní po 14.00 h miestneho času, keď v galérii boli tisíce návštevníkov vrátane mnohých rodín s deťmi.

Návštevníčka Nancy Barnfieldová pre denník Mirror povedala, že ľudia nachádzajúci sa na vyhliadkovej plošine najprv počuli hlasný náraz. Potom jedna žena začala vzrušene kričať: „Kde je môj syn, kde je môj syn?“ Ostatní návštevníci obstúpili mladíka, aby nemohol odísť. Ten tam „len tam stál a bol pokojný“, až kým neprišla polícia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dunstan Alexander (@dunstanralexander),

Tate Modern je jedno z najväčších múzeí súčasného umenia na svete. V minulom roku sa zaradilo medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie Spojeného kráľovstva, keď ho podľa BBC navštívilo približne 5,9 milióna ľudí. Múzeum je umiestnené v bývalej elektrárni na brehu rieky Temža.

Najnovšie články