Žena na vozíku sa chcela odviesť taxíkom, vodič ju však odmietol zobrať. Okoloidúci vak neváhali a urobili to, z čoho by sme si mali brať všetci príklad!

Monizz

Foto

Shannon Murray poďakovala niekoľkým ľuďom, keď pri nej stáli v utorok večer na hlavnej stanici Cardiff Central. Hendikepovaná herečka, ktorá ostala na invalidnom vozíku po nehode pri potápaní vo veku 14 rokov, vysvetlila, ako jej odľahlo, keď pri stanici uvidela taxík schopný odviezť aj invalidný vozík. To, čo sa stalo potom, však nečakala.

Článok pokračuje pod videom ↓
twitter.com

Keď sa posunula smerom k stojacemu taxíku a otvorila dvere, taxikár sa na ňu rozkričal a odmietol ju do taxíka vziať. Tvrdil, že jej invalidný vozík sa do auta nezmestí a má si počkať na iný taxík.

„Kričali sme na seba, pretože som mu oponovala, že je to nezmysle, že vozík sa do auta zmestí. Bola to verejná hádka, počuli nás všetci stojaci naokolo.“, povedala Shannon.

twitter.com

Zákazníci taxikára odmietli

Znechutená herečka od taxíka ustúpila a rozhodla sa čakať na ochotnejšieho vodiča. Keď to videli ostatní ľudia čakajúci na taxík, začali taxikára bojkotovať tým, že do jeho taxíka odmietali nastúpiť. Roztrpčená a ponížená Shannon nemohla uveriť vlastným očiam. „Taxikár sa obrátil k ďalším ľuďom a povedal im, že môžu nastúpiť, no oni odmietli. A takisto aj ďalší a ďalší. Bolo to úžasné, neuveriteľné a dojemné. Len zriedkakedy sa také niečo stáva.“

Po celom incidente sa Shannon, pendlujúca medzi Londýnom a Los Angeles, dostala do rovnakého vozidla taxíka, no s iným šoférom. Diskriminácia, akú zažila na stanovišti taxíkov bola podľa jej slov najväčšia akú kedy zažila. Celý incident oznámila rade zodpovednej za hlavnú stanicu a služby, ktoré poskytuje.

twitter.com

„Diskriminácia bohužiaľ prichádza zo všadiaľ. Ak by som si to všetko tak veľmi pripúšťala, stále by som len plakala. Človek sa s takým niečím musí zmieriť, akceptovať to, alebo to aspoň ignorovať. Vždy sa nájdu ľudia, ktoré dokážu hendikepovaných ľudí bez váhania ponížiť.“, uzavrela celú vec Shannon. Po tomto incidente sa počet Shannoniných fanúšikov na Twitteri rozrástol o neuveriteľný počet.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), mirror.co.uk, walesonline.co.uk

Najnovšie články