Melania Trump poruší 70-ročnú tradíciu. Túto povinnosť si voči budúcej prvej dáme nesplní

Kristína Hagarová

Foto: TASR/AP

Melania Trump porušuje tradíciu, ktorá bola v USA už 70 rokov. Na prehliadku Bieleho domu nepozvala Jill Biden, budúcu prvú dámu USA a manželku nasledujúceho amerického prezidenta.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Ladbible, 70-ročná tradícia má takto umožniť bývalej a budúcej prvej dáme USA porozprávať sa a tiež si vysvetliť, aký je život v Bielom dome či pomôcť usadiť sa v ňom. Datuje sa to od čias prezidenta Harryho Trumana, kedy jeho žena Bess pozvala do Bieleho domu Mamie Eisenhower, manželku novozvoleného prezidenta Dwighta D. Eisenhowera.

Foto: TASR/AP

Uvedenie do Bieleho domu

Podľa amerických médií táto ponuka však pre Jill Biden neprišla. Bývalý úradník Clintonovej vlády pre CNN povedal, že si spomína na to, keď prvá dáma Hillary Clinton uviedla v Bielom dome Barbaru Bush a neskôr aj Lauru Bush. „Obe boli po sporných a ťažkých kampaniach, no obe návštevy nemohli byť prívetivejšie.“ Po tejto stope sa tiež vydala Michelle Obama, ktorá pred inauguráciou Donalda Trumpa pozvala do domu Melaniu.

Tradíciu porušil aj Trump

Rozprávali sa o výchove detí v Bielom dome, keďže obe dcéry Baracka a Michelle v ňom v podstate vyrástli a dospeli. Michelle tiež spomínala, ako bola uvedená ona už spomínanou Laurou. Tradíciu však porušil aj Donald Trump, keďže oznámil, že sa nezúčastní Bidenovej inaugurácie, čo je prvý raz za viac ako 150 rokov.