Zomrela Patricia Burda Janečková. Speváčka podľahla zákernej chorobe vo veku 25 rokov

Dana Kleinová

Foto: profimedia

Mladá speváčka prehrala svoj boj so zákernou chorobou. Talentovaná operná a koncertná speváčka a muzikálová speváčka a herečka žila svoj život naplno až do poslednej chvíle. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Nový čas, speváčka Patricia Burda Janečková včera (1. októbra) vo veku 25 rokov prehrala svoj boj s rakovinou. Pre ČTK to potvrdila jej manažérka Jana Švábová.

Foto: profimedia

Jej talent na obrazovkách sledovali všetci

Patricia mala len 12 rokov, keď v roku 2010 vyhrala česko-slovenskú televíznu súťaž Talentmania. Vďaka jej obrovskému talentu si ju zapamätalo celé Česko a Slovensko a odvtedy jej sláva len stúpala. V roku 2014 sa stala absolútnou víťazkou svetovej speváckej súťaže Concorso Internazionale Musica Sacra v Ríme a v roku 2016 dostala až tri ocenenia na Medzinárodnej speváckej súťaži Antonína Dvořáka v Karlových Varoch.

Začal boj

O boji so zákernou chorobou Patricia prvýkrát prehovorila na sociálnej sieti v roku 2022. K fotografii napísala: „Drahí priatelia, priaznivci, kolegovia, tento rok mal byť plný krásnych koncertov a divadelných predstavení. Všetko je inak. Pred pár dňami som od lekárov zistila, že ma čaká veľký boj. Rakovina bola, je a bude medzi nami a aj keď som si vždy myslela, že mladosť sa rovná zdravie, nie je to tak. Výsledky biopsie potvrdili zhubný nádor v prsníku.“

Nestrácala nádej

Najnovšie články