Pripravte sa na poriadne oteplenie: Na Slovensko mieri ďalšia vlna extrémnych horúčav

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Leto je v plnom prúde a zdá sa, že na naše územie opäť mieri poriadne oteplenie. Teploty na Slovensku prekročia hranicu +30 °C, no dočkáme sa aj ochladenia.

Ako uvádza portál Imeteo, pred víkendom nás čakajú poriadne horúce dni, ktoré by sa však práve víkendom mali skončiť a byť trochu chladnejšie. Ochladí sa už tesne pred víkendom, zatiaľ čo v západnej Európe to bude extrémne. Od dnešného dňa Slovensko čakajú vysoké teploty, ktoré budú prekračovať hranicu +30 °C.

Slovensko čakajú vysoké teploty

Premenlivé letné počasie s vysokými teplotami môžeme očakávať od stredy a napríklad vo Východoslovenskej nížine a na západnom Slovensku sa môžu teploty dostať až k +33 °C. Očakávané teploty budú aj o 5 °C vyššie ako je na súčasnú ročnú dobu bežné. Avšak, už v noci zo štvrtka na piatok príde ochladenie, ktoré mnohí ľudia uvítajú.

V noci na piatok cez Slovensko postúpi studený front, ktorý prinesie predovšetkým do severných okresov Slovenska zrážky, vyskytnúť sa môžu aj búrky. Nepôjde o výrazné zrážky, taktiež ani o výrazné ochladenie. Maximálne teploty sa očakávajú od +20 °C na severe po +29 °C v najteplejších regiónoch Slovenska. Podľa predpovedí nás už budúci týždeň opäť čakajú extrémne vysoké teploty, takže chladnejší víkend si v rámci možností užite.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať