8 najhorších miest, kam by ste nikdy nemali ukrývať peniaze a iné cennosti

Lucia Mužlová

Mnohí ľudia svoje finančné úspory nezveria bankám, ale peniaze si radšej ukryjú doma. V domácnostiach často ľudia ukrývajú aj ďalšie cennosti ako napríklad šperky, či osobné predmety, ku ktorým majú najsilnejší vzťah. Kde ich však ukryť bezpečne tak, aby ich nikto nenašiel? Na to má asi každý svoju vlastnú odpoveď. My vám však dnes prezradíme, kde by ste peniaze a iné cennosti rozhodne ukrývať nemali. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Záhrada

Verte alebo nie, mnoho ľudí si svoje životné úspory skrýva priamo za domom vo svojej záhrade. Zakopanie úspor a cenností do zeme na vlastnom pozemku znie na prvé počutie pomerne bezpečne, no opak je pravdou. A tu sú tri dôvody prečo je to tak.

  • Môže vás vidieť sused alebo človek prechádzajúci okolo
  • Váš domáci miláčik (zvieratko) môže úspory ľahko vykopať
  • Ak peniaze dobre neuskladníte, po pár daždivých dňoch sa začne ich prirodzený rozklad
pixabay.com

Matrac

Klasika, ktorú pozná každý. Schovať si peniaze pod matrac, priamo na miesto, kde v noci spíme a nemusíme sa teda báť, že by ich niekto odcudzil. A práve pre to, že sa jedná o najznámejšiu skrýšu bude matrac jedným z prvých miest, ktoré zlodej prehľadá, keď nebudete doma.

pixabay.com

Nákupné tašky

Ani tento nápad nepatrí medzi najinteligentnejšie. Predstavte si zlodeja, ktorý si po vašom dome nazbiera niekoľko predmetov, ktoré sa rozhodne ukradnúť. Je veľká pravdepodobnosť, že si „požičia“ aj vaše tašky, do ktorých si korisť pekne uloží. A určite nechcete, aby v nich našiel milé prekvapenie v podobe vašich úspor.

pixabay.com

Staré peňaženky či kabelky

Zdá sa, že stará peňaženka či kabelka by mohla byť dobrým miestom na ukrytie finančných zásob a cenností. Nepoužívame ich, no nevyhodíme ich, a preto sa javia ako ideálne miesto. Opak je však pravdou, pretože si po rokoch predsa len môžete povedať, že ste danú peňaženku či kabelku nepoužili už celé veky, a preto poputujú do koša. Aj s obsahom.

pixabay.com

Kôš na bielizeň

Schovať peniaze na mieste, ktoré nechce prehľadávať žiadny neznámy človek. Špinavé prádlo. Vedzte však, že zlodejovi nebude ani táto vec prekážať a pokojne prehľadajú aj toto miesto vo vašom dome.

pixabay.com

Fotorámik

Ukryť peniaze za fotografiu do fotorámiku je trošku klišé, ktoré sme videli v mnohých detektívnych filmoch či seriáloch a inšpirovalo nás to k tomu, aby sme na tieto miesta svoje úspory skutočne ukrývali. Kriminálnici však pozerajú rovnaké filmy ako ostatní ľudia a preto na tieto skrýše určite nezabudnú.

pixabay.com

Bezpečnostné schránky (trezor)

Ak máte doma trezor určite sa cítite bezpečne. Je však tento trezor poriadne priskrutkovaný do vašej steny? Ak áno, ste za vodou a nemáte sa čoho báť. Ak nie potom je vám úplne zbytočný. Zlodej sa totiž nebude trápiť s tým, že trezor nevie otvoriť a rovno si ho zo sebou zoberie celý. Problém s otvorením vyrieši v pokoji mimo miesta činu.

comohacerpara.com

Zásuvky a skrine

Zásuvky a skrine lákajú na ukrytie cenností a väčšieho obnosu peňazí. Keď zlodeji skontrolujú váš matrac poputujú rovno do šatníka, kde prehľadajú všetky priestory.

pixabay.com

Ak sme vám práve zruinovali všetky vaše skrýše máme pre vás aj niekoľko rád, ktoré by vám v skrývaní peňazí a cenností mohli pomôcť. 

  • Peniaze môžete zabaliť do plastového vrecka (vodotesného), schovať do plastovej škatuľky a ukryť do mrazničky či chladničky
  • Dobrá skrýša je aj stará detská hračka, ktorú môžete rozobrať a ukryť do nej cennosti
  • Ako skrýša vám poslúži aj starý počítač, ktorý môžete rozobrať a cennosti ukryť do vnútra (dajte si záležať, aby bol počítač čo najstarší a vyzeral nepoužiteľne)

zdroj: babskeveci.sk (red.), brightside.me