Obľúbená dovolenková destinácia zakázala nosenie bikín: Za porušenie pravidla hrozia vysoké pokuty

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Dovolenkári v meste Sorrento v Taliansku môžu dostať pokutu do výšky 500 eur, keď budú mať na sebe bikiny. Uviedol to starosta Massima Coppola.

Ako uvádza portál Tyla, ak sa toto leto plánujete opaľovať na juhu Talianska, možno by bolo rozumné prečítať si nový zákaz, ktorý vyhlásili predtým, než sa začnete baliť. Starosta obľúbeného letoviska tvrdí, že turisti, ktorí sa potulujú po okolí a odhaľujú svoju kožu, znepokojujú miestnych obyvateľov a ovplyvňujú kvalitu života v oblasti. Vyjadril tiež obavy, že nedávna vlna turistov s odhalenou hruďou a v bikinách v Sorrente by mohla poškodiť imidž, ktorým sa krásna destinácia pýši.

Foto: unsplash

Môžete dostať vysokú pokutu

Uvádza sa, že zákaz za rozšíri aj na mužov, ktorí chodia po meste bez košele či trička alebo celkovo ľudí, ktorí chodia po meste iba v plavkách. Podľa starostu je to nevhodné a neslušné aj voči miestnym obyvateľom. „Pokračovanie tejto situácie by mohlo viesť k nepokoju medzi obyvateľmi a návštevníkmi a následnému negatívnemu hodnoteniu kvality života v našom meste a ovplyvniť cestovný ruch… Prílušníci polície budú v Sorrente hliadkovať a dozerať na to, aby sa pravidlo dodržiavalo,“ povedal starosta.

Zákaz zaviedli aj iné mestá

Toto nie je prvá dovolenková destinácia, ktorá zakázala nosenie bikín v mestách. V niektorých častiach Španielska, napríklad v Barcelone a na Malorke taktiež nemôžete bikiny nosiť mimo pláže alebo kúpaliska, inak vám hrozí pokuta do 300 eur. Na Malorke sa suma pohybuje do 500 eur.

0
Komentovať