Psychické problémy ju dostali na úplné dno. Dominika z Ruže pre nevestu nám exkluzívne porozprávala o jej životnom boji

Dana Kleinová

Foto: Instagram (dominika_lovaszova) / VOYO/TV Markíza

Kráska z Ruže pre nevestu síce nevyhrala boj o Radkovo srdce, ale vyhrala niečo cennejšie. Sama seba prijala a obrátila svoj život k lepšiemu.

Článok pokračuje pod videom ↓
Dominika Lovászova síce vypadla hneď v prvej epizóde Ruže pre nevestu, no vo svojom živote zažila oveľa dôležitejšiu výhru, ktorú jej nik nevezme. Od mladého veku totiž bojovala so psychickými problémami a musela vyhrať nad vlastnými démonmi, aby sa dostala tam, kde je dnes. Teraz pre Femm vyrozprávala svoj inšpiratívny príbeh a podelila sa o cenné rady, ktoré by mohli pomôcť mnohým ľuďom. 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Lovászova (@dominika_lovaszova)

Nechcela si priznať problém

V dospievajúcom veku trpela Dominika depresiami, ktoré sa neskôr poznačili aj na jej fyzickej stránke a ona si musela priznať problém. „Uvedomenie si problému trvalo vážne dlho. Vnímala som, že sa so mnou niečo deje, ale moja tvrdá povaha mi nechcela dovoliť si priznať, že sa niečo deje. Brala som to s nadhľadom, že je normálne mať sem-tam depku v nejakom dospievajúcom veku, predsa hormóny, všetko sa mení,“ priznala Dominika, ktorá tieto pocity zažila ani nie 17-ročná.

Za najhoršiu časť svojich problémov však označila zdôverenie sa rodine. Nakoniec to však ani nemusela urobiť, keďže si sami všimli, že niečo nie je v poriadku. „Všimli si to sami a konkrétne mamka na jednom vyšetrení, že som rapídne schudla a vtedy sa začali hľadať príčiny, lebo aj tak som nechcela priznať, že je to psychického pôvodu,“ vysvetľuje Dominika pre Femm.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Lovászova (@dominika_lovaszova)

Liečba nepomáhala

Napriek tomu, že ona nebola s psychologickým vyšetrením v tom čase stotožnená, nakoniec sa naň aj tak dostala, no nebola to záchrana, po ktorej túžila. „Bola to úľava, ale len chvíľková,“ priznala „Rozhodli sme sa ísť k odborníkovi, kde mi pani doktorka nasadila tabletkovú liečbu. Nuž ešte len vtedy prišli depresie,“ konštatuje Dominika.

Jej problémy sa náhle ešte viac zhoršili, a to nielen po psychickej, ale tiež fyzickej stránke a ona sa dostala do ďalšieho extrému. „Telo sa mi začalo brutálne zavodňovať, čo znamená, že som doslova vyzerala ako nafukovačka, začalo sa mi tvoriť akné. Pre dievča v mladom veku je to katastrofa,“ prezradila. V tejto liečbe však naďalej pokračovala, hoci jej depresie nekončili a ona bola len utlmená a vyčerpaná a podľa jej slov ju bolel celý život.

Nečakaný zvrat k lepšiemu

Najnovšie články