Desivé správy z Británie. Vo veľkom sa pripravuje pohreb kráľa Karola, toto sú nové informácie o jeho zdravotnom stave

Hyriaková Kristína

Foto: Profimedia

Briti sú znepokojení. Zdá sa, že zdravotný stav kráľa Karola sa rapídne zhoršuje. Zdroje blízke kráľovskej rodine tvrdia, že prípravy na jeho pohreb sú v plnom prúde.

Článok pokračuje pod videom ↓

Plán kráľovho pohrebu sa volá operácia Menai Bridge. Podľa portálu Daily Beast sa na verejnosť dostali informácie, že momentálne sa na jeho pláne intenzívne pracuje, čo mu mali potvrdiť tri rôzne zdroje z kráľovho okolia. Podľa správ sa tiež hodnotí, čo skončilo dobre na pohrebe kráľovnej a čo by mohli tentoraz urobiť inak.

Pohreb sa intenzívne pripravuje

„Pohreb kráľovnej skončil na výbornú a teda aj úroveň je nastavená veľmi vysoko. Je to práca, netreba za tým hľadať žiadnu emóciu a berie sa to veľmi vážne. Nikto nechce nič podceniť,“ vyjadril sa jeden zo zdrojov. Prípravy na pohreb kráľa Karola začali bezprostredne po pohrebe kráľovnej Alžbety, momentálne však prebiehajú ešte intenzívnejšie.

Foto: TASR/AP

Ako je na tom zdravotne?

Dôvodom je to, že kráľovi Karolovi tento rok diagnostikovali rakovinu. Hoci palác nešpecifikoval, o aký druh rakoviny ide, Karol podstupuje intenzívnu liečbu. Plány na jeho pohreb sú tak v plnom prúde, čo je podľa mnohých zdrojov úplne pochopiteľné a nie je to nič nezvyčajné.

Čo sa týka nových informácií o jeho zdravotnom stave, zatiaľ nič konkrétne známe nie je a nepredpokladá sa, že sa verejnosť niečo v najbližšej dobe dozvie. Špekulácie o tom, že sa plán jeho pohrebu šíri v paláci, však rozprúdili debatu o tom, že jeho stav je vážny. Diagnózu sa Karol dozvedel po tom, ako podstúpil zákrok z dôvodu zväčšenej prostaty. Nie je jasné, akým typom rakoviny prechádza, podobne ako to nie je známe ani pri Kate.

Najnovšie články