Tento muž to povedal na rovinu: „Toto je dôvod, prečo je pre mňa manželka dôležitejšia ako moje deti“

Michaela

Spisovateľ, manžel a otec, Mike Berry, napísal na svojom blogu veľmi zaujímavé myšlienky o tom, prečo je pre neho dôležitejšia jeho manželka ako deti. Možno vás to na prvýkrát zarazí, avšak je naozaj zaujímavé si od neho o tom čo-to prečítať. Niet sa čo čudovať, že sa jeho text stal pomerne populárnym.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mike s manželkou vychovávaju dokopy 8 detí, aj adoptívnych. 17 rokov spolu šťastne nažívajú a aktívne sa venujú aj sociálnej práci s myšlienkou pomôcť iným rodinám vybudovať harmonické vzťahy.

pixabay.com

Zvyčajne o 20:30 varujem svoje deti, že je čas opustiť obývačku. O deviatej padne posledné upozornenie, kedy ich požiadam, aby miestnosť skutočne opustili. Samozrejme, že protestujú. Necítia sa byť malými deťmi, a tak veci upravím na pravú mieru: „Nemusíte ísť do postele, len vás žiadam, aby ste opustili obývačku. Vaša matka a ja sme sa celý deň nevideli, pretože sme pracovali. Radi by sme si užili jeden druhého chvíľku aj osamote.“

Dievčatám sa to síce nepozdáva, avšak na výber nemajú.

S týmto pravidlom fungujeme odkedy máme deti. Inak si to nepamätám. So svojou ženou milujeme naše deti, zohrávajú veľmi dôležitú úlohu v našich životoch a kedykoľvek môžu počítať s našou podporou a pomocou.

pixabay.com

Okrem detí sme tu však aj my – ja a moja manželka Kristin. Neustále sa musíme venovať aj nášmu manželstvu, aby ostalo silné a zdravé.

Vzťahy netreba ani po rokoch zanedbávať, vedia veľmi ľahko stroskotať. Prečo je aj po takej dobe dôležité sa o ne starať? Tu je niekoľko z jeho myšlienok.

Silné vzťahy sú základom rodiny

Voči tejto myšlienke ani nie je možné čosi namietať. Je to jednoducho tak, že silné vzťahy sú základným kameňom pre silnú rodinu, ktorá drží pokope. Najdôležitejšou časťou je matka s otcom, ktorí formujú deti a na ich ramenách je všetka zodpovednosť. Deti si postupom času na dobrých základoch vyberajú svoju cestu.

Najskôr ste tu boli vy, až potom deti

pixabay.com

Predtým, než ste mali deti, ste tu boli len vy a on. Zamilovali ste sa do seba, chodili ste spolu za ruky von, do noci ste spolu telefonovali, prežili ste spolu nejaký ten čas, až ste sa rozhodli zostať spolu navždy. Vtedy to prišlo. Deti. Nádherne sa rozrástla rodina, zasvätili sme jej náš život. Avšak je potrebné sa starať aj o vás, o základ, na ktorom to vzniklo.

Deti vyrastú, vydajú sa vlastnou cestou a opäť tu budete len vy dvaja

Nič netrvá večne a raz príde čas, kedy aj vaše deti odletia z hniezda a vydajú sa vlastnou cestou. Zrejme ani vy netúžite po tom, aby vám doma ostali 30-ročné deti. V tomto čase zažíva mnoho manželstiev krízy. Aby ich vydržali, je dôležité sa starať o vzťah celý čas.

Deťom treba ísť príkladom

pixabay.com

Deti nás celý život pozorujú, berú si z nášho správania mnoho. Asi každý rodič by bol rád, keby jeho deti vyrastali v zdravom prostredí, vychovávaní ku pokore, pochopeniu, tolerancii. Chceme predsa, aby sme našim deťom šli príkladom, preto je tak podstatné udržiavať puto silné, udržiavať harmonický vzťah, ktorý raz budú viesť aj naše deti.

Na konci každého dňa sme všetci unavení. Nielen my, dospelí, ale aj naše deti. Keď vidia, ako sa rodičia ľúbia aj po toľkých rokoch, stále ku sebe majú blízko, niekedy sa správajú ako čerství zaľúbenci, je to to, čo drží rodinu pokope. Nadobúdajú dôveru, že sú aj ony tak ľúbené, čo samozrejme sú.

pixabay.com

Deti sú v škole, nasledujú rôzne krúžky, bláznenie sa po vonku, my sme v práci a deň je niekedy až príliš krátky. Venujme si preto čas aj pre seba, zaslúžime si to. Vyberte sa aj vy aspoň raz do mesiaca niekde sami!

Preto je moja žena pre mňa dôležitejšia ako naše deti. Súhlasíte?

Pozri aj: Toto je dôvod, prečo sa ich deti nehádžu o zem od zlosti. Výchova holandských matiek sa výrazne líši od tej našej a mali by sme si brať príklad

zdroj: Miška, adme.ru