Prišiel o syna aj o životnú lásku: S Johnom Travoltom sa život nemaznal, táto žena pri ňom stála až do konca

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (johntravolta)

John Travolta mal počas života úžasnú kariéru, jeho život bol však poznačený tragédiami. Kariéru začal na začiatku 70. rokov, kedy získal úlohu v horore Carrie. To slúžil ako odrazový mostík.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Cheat Scheet, na jednom z nakrúcaní stretol a zamiloval sa do herečky Diany Hyland. Boli spolu, keď John prijal úlohu Dannyho v Pomáde, ale v priebehu týždňov Diana zomrela na rakovinu. John povedal, že bola jeho prvá láska a niekto, koho by si určite zobral za ženu, keby nezomrela. Diana naposledy vydýchla v jeho náručí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený John Travolta (@johntravolta)

Jeho prvá láska mu zomrela v náručí

Po niekoľkých románikoch začal John chodiť s Kelly Preston, ktorú si pár rokov na to zobral za ženu. V apríli 1992 sa im narodil syn Jett, neskôr dcéra Ella v roku 2000 a Benjamin v roku 2010. Jett v roku 2009 zomrel po tom, čo ako 16-ročný dostal záchvat počas dovolenky a udrel si hlavu o vaňu. „Nevedel som, či to zvládnem. Život už pre mňa nebol zajímavý a trvalo to, kým som sa z toho dostal,“ povedal. Dodal, že mu pomohlo hlavne narodenie Benjamina.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený John Travolta (@johntravolta)

Prišiel o syna aj o manželku

V roku 2020 však na svojom Instagrame oznámil, že na rakovinu zomrela jeho manželka Kelly po tom, čo s ňou dva roky bojovala a mala podporu od rodiny a priateľov. Počas všetkých týchto tragédií stála po jeho boku práve Olivia Newton-John, ktorá v auguste 2022 zomrela po 30-ročnom boji s rakovinou. Ich priateľstvo trvalo viac ako 40 rokov a bolo naozaj veľmi silné. Dôvodom je práve spoločné účinkovanie vo filme Pomáda.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený John Travolta (@johntravolta)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený John Travolta (@johntravolta)

Olivia stála po jeho boku

Ako uvádza portál Daily Mail, nikdy nestratili kontakt a vždy jeden s druhým komunikovali. ,,Milujeme sa a keď niekoho milujete, zostávate v kontakte,“ povedal John. Pred niekoľkými rokmi si taktiež zopakovali scény zo svojho ikonického filmu, kde si na seba opäť obliekli ikonické kostýmy. „Keď zdieľate tento druh úspechu, ako je The Grease, nič ho nedokáže prekonať a máte medzi sebou puto. Prežili sme spolu všetko, trápenia, svadby, rozchody, deti. Je to úžasné a máme veľa spomienok.“