Jej deti nechceli doma s ničím pomáhať. Táto mamička situáciu zvládla brilantným spôsobom, ktorý budete chcieť hneď otestovať

Lucia Mužlová

O čom sa dnes najčastejšie hádajú rodičia so svojimi deťmi? Problémom je to, že deti čím ďalej tým viac trávia všetok svoj voľný čas za počítačom, notebookom, tabletom alebo telefónom. Zabaviť ich niečím iným je skutočné umenie a dokáže to málokto.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: unsplash/Kelly Sikkema

Ak sú navyše v puberte, nečakajte od nich nejakú pomoc v domácnosti. Práve tu vznikajú nedorozumenia. Rodičom sa nepáči, že ich deti stále pozerajú na obrazovky a deti sú natoľko zaujaté virtuálnym svetom, že ich nič iné nezaujíma a najradšej by boli, keby mali od rodičov svätý pokoj.

Ak svoje deti nemôžete odtrhnúť od telefónov naozaj žiadnym spôsobom, tento šikovný trik jednej vtipnej mamičky budete chcieť vyskúšať.

Technológie idú dopredu a je veľmi dôležité, aby mladý ľudia napredovali a aj v tejto oblasti sa vzdelávali. Otázkou ostáva, kedy je to ešte zdravé a v poriadku. Kde je tá hranica, rovnováha a hlavne miera. Sú to dve hodiny na telefóne alebo len jedna hodina na počítači denne? Dômyselná mamina sa už na svoje deti nemohla viac pozerať. Hnevalo ju, že doma s ničím nepomáhajú a že ich telefóny a pripojenie na internet je pre ne celý vesmír. Jednu divokú kartu však má každý rodič v rukáve. A tou je heslo na Wi-Fi.

clever motherhood

Ráno, kým sa deti chystajú do školy, zistite, čo všetko treba doma urobiť poobede. Napríklad umyť riad, utrieť prach, povysávať alebo akékoľvek drobné činnosti, ktoré väčšinou ostávajú len na vás. Následne to urobte ako táto mamička. Deťom ráno na chladničku pripla všetky povinnosti, ktoré je potrebné doma urobiť spolu s odkazom. Ten hovorí, že heslo na Wi-Fi im neprezradí skôr, ako jej nepošlú fotografie, kde bude vidno, že všetky dané úlohy sú splnené. Aby sa zabránilo posielaniu starých fotografií, každá fotka musí obsahovať krabicu sušienok, ktorú ráno nechala na stole. Geniálne!

Horšie to je už len s faktom, že každý deň musíte meniť heslo. To je však nič, ak porovnáme čas strávený každý deň upratovaním po celej rodine. Aj keď to môže znieť až príliš kruto, je to jednoducho fakt dnešnej doby. Pripojenie na internet a celkovo všetky zariadenia, to je bohužiaľ dnes najväčšou slabinou všetkých detí. Ak im vezmete to, čomu venujú najviac času, urobia takmer čokoľvek, aby to dostali opäť naspäť.

Pozri aj: Toto je najkritickejší vek v živote človeka, tvrdia odborníci. Dôvod je bohužiaľ alarmujúci a to aj na Slovensku

Lucia M.

Najnovšie články