Koniec chladného počasia? V júni sa teploty radikálne zmenia, na týchto miestach očakávajte aj +30 °C

Hyriaková Kristína

Foto: TASR archív

Zdá sa, že májom sa končí séria studeného počasia. Mnohí ľudia sú už zvyknutí na to, že práve piaty mesiac v roku býva poriadne teplý.

Tento rok však máme za sebou poriadne chladný máj, ktorý sa radí v globále k jedným z najchladnejších v histórii. Ako uvádza portál Imeteo, počasie bude ovplyvňovať výbežok vyššieho tlaku vzduchu a aj keď bude miestami oblačnosť pribúdať, streda prinesie slnečné počasie. Počítať treba ale s hmlami.

Bude sa otepľovať

Možno sa môže zdať, že k nám oproti máju dorazilo teplé počasie, opak je pravdou. Teploty sú dnes mierne pod dlhodobým priemerom, a to najmä na severe Slovenska. Tí, ktorí sa však tešia na teplé dni, sa môžu podľa portálu začať tešiť. Oblačnosť sa bude zmenšovať, od stredy sa začne vyjasňovať a teploty budú výraznejšie stúpať. Už v druhej polovici týždňa teploty prekonajú hranicu +25 °C a postupne budú atakovať až hranicu +30 °C, kde by sa mali dostať teploty počas víkendu.

Teplé počasie však prispeje k tomu, že sa čoraz častejšie začnú objavovať búrky. Prvé búrky by sa mali objaviť už počas nasledujúceho víkendu, no oveľa výraznejšie budú budúci týždeň. Môžeme sa teda pomaly začať tešiť na príchod leta.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk

Najnovšie články