Klebetia viac ako ženy a navždy budú milovať svoje prvé lásky. 10 faktov, po ktorých sa na mužov budete pozerať úplne inak

Lucia Mužlová

Aj vám sa niekedy zdá, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše? Známy slogan knihy možno nie je až tak ďaleko od pravdy. My ženy až príliš často roníme slzy kvôli mužom, ktorí niekedy robia nevysvetliteľné veci. Veda si tentokrát posvietila práve na svet mužov a toto sú zaujímavé fakty, ktoré vám objasnia, prečo sa občas aj muži správajú veľmi zvláštne. 

Zhromaždili sme tie najzaujímavejšie vedecké fakty, pričom niektoré sú zábavné, iné vám vyrazia dych. Prekvapili dokonca aj samotných mužov.

Často vám dajú falošné telefónne číslo

pixabay

Prečo mi nezdvihol? Prečo mi neodpisuje? Vedci prišli na to, že v mnohých prípadoch, keď sa muž zoznámi so ženou a príde k výmene telefónnych čísel, nedá vám správne. Muž chce mať kontrolu, a aj preto chce sám rozhodnúť, či vám zavolá alebo nie. Ak niekedy nájdete na diskusných fórach príbeh o tom, ako si žena veľmi dobre rozumela s mužom, no už sa mu nikdy nedovolala, spomeniete si na tento fakt.

Zíde z očí, zíde z mysle

Americkí vedci zistili, že testosterón oslabuje impulzy v niektorých častiach mozgu. Aj takto si vedci vysvetľujú skutočnosť. že muži si ženy neustále prezerajú. Taktiež je to dôvod, pre ktorý muži takmer okamžite zabudnú na ženu, ktorú pohľadom skenovali len čo im zmizne z dohľadu.

Veľkorysosť sa odvíja od ženskej reakcie na darčeky

pixabay

Psychológovia hovoria, že pre muža je smerodajným signálom to, ako žena reaguje na darčeky, ktoré dostane. Úprimná radosť a iskričky v očiach u muža vyvolávajú dobré pocity, ktoré chce zažívať opakovane. Nedostatočná reakcia dáva, naopak, mužovi pocit menejcennosti. Po čase si začne myslieť, že sa nemusí toľko snažiť, a že jeho veľkorysosť je na škodu.

Prvá láska nehrdzavie

Až štvrtina opýtaných mužov potvrdila, že by pripustili, aby sa obnovil ich vzťah s prvou láskou. A to aj v prípade, že by skončil ich súčasný vzťah, v ktorom sa nachádzajú. Muži teda k prvým láskam ľahostajní nie sú a psychológovia si to odôvodňujú veľmi jednoducho. Muži si dokážu pripomenúť prvé milovanie, vášeň a všetky tie pocity, ktoré cítili, keď boli prvýkrát zamilovaní. Na prvú lásku sa však svojho muža radšej nepýtajte. Vo väčšine prípadov to vedie k zbytočným konfliktom.

Muži priberajú v závislosti od rodinného stavu

pixabay

Vedci prišli na to, že ženatí muži, ktorí sú vo vzťahu spokojní, majú tendenciu priberať, dokonca môžu trpieť obezitou. Ďalší podporujúci faktor je aj samotné otcovstvo. Keď sa teda pozriete na svojho muža a všímate si dlhší čas, že sa zaguľacuje, nie je to preto, že by bol lenivý. Je to ukazovateľ spokojnosti, pokojného rodinného života a dôvery.

Muži majú radi rapotačky

Nie je žiadnym tajomstvom, že ženy sú v porovnaní s mužmi oveľa hovornejšie a za deň použijú oveľa viac slov ako tichší muži. Vedci prišli na to, že mužom sa v skutočnosti „ukecanejšie“ ženy páčia. Dôležité však je aj to, o čom daná žena rozpráva. Ak hovorí o sebe, nie je to dvakrát sympatické. Ak však prejavuje svoje názory a postrehy na rôzne veci či témy, dokáže muža zaujať natoľko, že si s ňou už pri prvých stretnutiach predstavuje vzťah. Muži taktiež nemajú radi, ak žena vyjadruje veľa negatívnych postojov. Preto, milé dámy, radšej myslite, konajte, a aj rozprávajte pozitívne.

Nepreferujú ani blondínky ani brunetky

pixabay

Ak ste si mysleli, že muži najviac letia na blond vlasy, ste na omyle. Vedci zistili, že v skutočnosti je to pomerne vyrovnané. Mužom sa rovnako páčia blondíny aj brunety, prípadne ženy s rôznymi inými farbami vlasov. Preto berte vyhlásenia mužov s rezervou.

Klebetia viac ako ženy

Paradoxne sa ukázalo, že muži majú väčší sklon ku klebetám ako ženy. Nad klebetami strávia muži priemerne viac času a najčastejšie klebetia ako inak, práve so ženami. V kruhu kolegov, priateľov alebo aj partnerov sú to práve muži, ktorí sem-tam premenia obyčajný rozhovor na klebety. 5 % je číslo a podiel, ktorý strávia muži na nejakej intelektuálnej debate zameranej na politiku, umenie a podobne.

Na internete nakupujú viac

pixabay

Podľa štatistík trávia muži viac času online nakupovaním ako ženy. Na takéto nákupy minú o 20 až 30% viac peňazí. Možno sa budete čudovať, ale najviac peňazí nejde na technické príslušenstvo, ale na oblečenie a doplnky. Muži taktiež viac skúmajú vlastnosti tovaru a recenziám venujú oveľa viac pozornosti ako ženy.

Ak je ich partnerka tehotná, menia sa im hormóny

Vedci zistili, že otcovstvo spôsobuje u mužov hormonálne zmeny. Muži sú menej agresívnejší a taktiež sú oveľa viac starostlivejší, chápavejší a láskavejší voči svojim partnerkám. Zaujímavý fakt, ktorý ocenia najmä všetky tehotné ženy, ktoré čaká podľa všetkého krásnych 9 mesiacov.

Toto sú zaujímavé fakty, ktoré však nie sú zárukou harmonického vzťahu. Môžu vám však pomôcť nahliadnuť do mužského sveta a možno ich vďaka nim aj o trochu lepšie pochopíte.

Pozri aj: Milé, zábavné a hlavne pravdivé. 20+ zábavných ilustrácií ukazuje problémy bežnej ženy, s ktorými sa stretáva každý deň

Lucia M., adme.ru

Najnovšie články