Geneticky modifikované potraviny neškodia a Einstein mal byť prezidentom. 10 neuveriteľných faktov, o ktorých vie len málokto

KatkaR

Viete, aký je najlepší spôsob, ktorým môžete zaujať nielen svojich priateľov, ale prípadne aj ľudí, ktorí vás majú v zuboch? Vedomosti! Ak sa ocitnete v spoločnosti priateľov, prípadne na nejakom inom stretnutí, môžete sa blysnúť poznatkami, o ktorých ostatní dodnes ani len netušili. Nasledujúce zaujímavé a fascinujúce fakty sú témou, ktorú môžete vytiahnuť kedykoľvek a kdekoľvek a zistiť tak, aký názor a argumenty na ňu majú ostatní ľudia. Takáto konverzácia vám okrem zisťovania iných názorov prinesie aj možnosť argumentácie, zdôvodňovania a učenia.

Einstein sa mohol stať prezidentom

V roku 1952, po smrti izraelského prezidenta, ponúkol premiér krajiny Einsteinovi prezidentské kreslo. Síce bol vedec extrémne poctený ponukou, rozhodol sa ju odmietnuť a svoje rozhodnutie odôvodil takto: “Rovnice sú pre mňa dôležitejšie, pretože politika je pre prítomnosť, ale rovnice sú pre večnosť.“

pixabay.com

V staroveku boli náušnice výsostne mužskými doplnkami

Pre starovekých Egypťanov boli náušnice symbolom vysokého postavenia a nosili ich zvyčajne iba členovia kráľovských rodín, kňazi a veľmi bohatí ľudia. Námorníci nosievali náušnicu po prekročení rovníka – tá im zabezpečila drink zadarmo v akejkoľvek krčme a zároveň im povoľovala vyložiť si nohy na stôl. U pirátov znamenalo prepichnuté ucho ďalšiu vylúpenú loď. Vojaci nosili náušnice pripomínajúce ich postavenie strážcov.

Gombíkmi proti prejavom nádchy

Ak si všimnete klasické modely pánskych uniform, tak na ich rukávoch môžete vidieť niekoľko gombíkov – tie v súčasnosti už samozrejme slúžia iba ako dekoratívny element. V minulosti však mali veľmi špecifický význam. Našitie niekoľkých gombíkov na rukávy uniformy každého vojaka nariadil Napoleon Bonaparte. Týmto prefíkaným spôsobom chcel svojich vojakov odnaučiť od zlozvyku siakania si nosa do rukávov.

pixabay.com

Poklepkanie prstami po krku ako objednávka alkoholu

Síce existuje mnoho vysvetlení chápania tohto gesta, najzaujímavejšie je to, ktoré hovorí o legende – vojaci, ktorí slúžili Petrovi I. mali podľa legendy špeciálne tetovanie okolo krku. Keď prišli do baru, poklopkali si prstami po tomto mieste, čím upozornili na svoje tetovanie a automaticky dostali prvý drink zadarmo.

https://www.instagram.com/p/BgGD7Snngig/?tagged=necktattoo

Geneticky modifikované potraviny nie sú zdraviu škodlivé

“Geneticky modifikované potraviny nepoškodzujú zdravie,“ vyjadrili sa vedci z Národnej akadémie vied, inžinierstva a medicíny, ktorí v tejto oblasti uskutočnili veľké množstvo výskumov. Tie im pomohli preukázať, že geneticky modifikované potraviny nespôsobujú ľudskému telu žiadne škody. “V skutočnosti to, čo nazývame geneticky modifikované, je rovnaká zelenina alebo ovocie, aké si dokážete vypestovať vo svojej záhrade. Jediný rozdiel je v tom, že s pomocou génových modifikácií sú tieto potraviny chránené pred škodcami a rastú v lepších podmienkach,“ vysvetľujú výskumníci.

pixabay.com

Krik je najlepšie počuteľný po daždi

Šírenie zvuku počas dažďa a po daždi je oveľa lepšie než inokedy, pretože vo vzduchu sa nachádza veľmi málo prachu, peľu a iných častíc a látok, ktoré absorbujú a oslabujú zvukové vlny. Počas hmly, keď sa v atmosfére nachádza veľa vody a vlhkosti, možno pozorovať opačný jav – šírenie zvuku je horšie.

pixabay.com

Ľudia, ktorí majú na tele veľký počet znamienok, žijú dlhšie než ostatní

Vedci z Royal College v Londýne sú autormi rozsiahlej štúdie, ktorej sa zúčastnilo 900 párov dobrovoľníkov. Vedci skúmali bunky a tkanivá týchto ľudí a porovnávali ich s počtom znamienok na ich tele. Ukázalo sa, že organizmus ľudí, ktorí mali od 100 do 400 znamienok bol preukázateľne mladší ako orgány a tkanivá ľudí, ktorí nemali na tele žiadne znamienka. Vysvetlenie je, že teloméry (koncové časti) chromozómov sú u ľudí s veľkým počtom znamienok oveľa dlhšie než u ľudí s nižším počtom znamienok. Teloméry umožňujú reprodukciu DNA, čo v preklade znamená – čím dlhšie teloméry, tým pomalšie starnutie.

Mandarínky spomaľujú proces starnutia

K množstvu spôsobov, ktorými môžete spomaliť proces vášho starnutia, najnovšie pribudli aj chutné a aromatické mandarínky. Toto ovocie totiž obsahuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú z tela odstraňovať toxíny a škodlivé látky. Navyše ochraňujú pleť pred UV žiarením, čím pomáhajú predchádzať tvorbe vrások a pigmentových škvŕn. Ak hľadáte ešte ďalšie dôvody pre ich pravidelnú konzumáciu, možno vás presvedčí fakt, že sú aj skvelými antidepresívami a pomôžu vám zabojovať s úzkosťou či únavou.

pixabay.com

Kvôli nečitateľnému písmu lekárov zomrie každý rok 7000 ľudí

Nepochopiteľný rukopis lekárov zabije každoročne viac než 7000 ľudí na celom svete a chybne nasadená liečba ublíži 1,5 miliónom pacientov. A toto sú dokonca iba americké štatistiky, ktoré poskytuje Výskumný ústav lekársky v USA (Institute of Medicine). Bernská klinika Inselspital sa tiež podelila o výsledky prieskumov, ktoré hovoria, že nečitateľné písmo lekárov je príčinou smrti pre 25% pacientov.

https://www.instagram.com/p/VJ41a7JnT8/?tagged=doctorhandwriting

Piloti nemajú povolené mať fúzy ani bradu

Ak ste už niekde zazreli pilota s hustým strniskom či dokonca bradou, bolo to pravdepodobne vo filme. V skutočnom živote majú totiž piloti striktne zakázané mať strnisko dlhšie než 1 cm. Tento zákaz vyplýva z faktu, že hustý porast na tvári zabraňuje kyslíkovej maske dokonalé priľnutie k tvári, čím sa môže celá posádka lietadla ocitnúť v smrteľnom nebezpečenstve.

https://www.instagram.com/p/BesvvDegqLG/?taken-by=pilotpatrick

Dúfame, že vďaka spomenutým faktom zažiarite naozaj v každej spoločnosti. Priniesli sme vám tie, ktoré považujeme za zaujímavé, no zároveň neokukané, takže máte vďaka nim perfektnú príležitosť informovať svoju spoločnosť o niečom, o čom pravdepodobne ani len netušila. Ktorý z faktov vás prekvapil najviac? Máte v rukáve nejaké ďalšie? Dajte nám vedieť.

Pozri aj: Vaginálny orgazmus neexistuje a sex počas menštruácie už viac nie je tabu! Týchto 10 prekvapujúcich faktov zmení váš pohľad na ženskú sexualitu

Katuš, adme.ru

0
Komentovať