V Nigérií sa jeden obchodník snažil predať 3 tony ryže. Neuveríte, z čoho bola vyrobená

Michal Blaško

Colníci spozorovali, že s ryžou dovezenou z Číny niečo nie je v poriadku. Keď ju uvarili, ostali nemilo prekvapení. 

Ľudská chamtivosť a vypočítavosť nepozná hraníc. A najhoršie je, keď takéto konanie môže poškodiť zdravie iných ľudí, či im dokonca spôsobiť smrť. Ani nemusíme ísť ďaleko od našich hraníc, dobre si spomíname na metylalkoholovú aféru, kedy podnikavci predávali tento jedovatý alkohol ako bežný konzumný alkohol a doplatilo na to niekoľko ľudí. Podobne nebezpečný prípad sa pred Vianocami odohral v Nigérií, kedy colníci zadržali ryžu, ktorá sa im veľmi nepozdávala. To, na čo prišli, skutočne vyráža dych. 

Až 102 falošných vriec ryže zadržali prednedávnom nigérijskí colníci. Ryža sa im od začiatku nepozdávala, a tak sa rozhodli otestovať ju. Hneď po uvarení ich prekvapila jej veľmi lepkavá konzistencia, a tak ju hneď poslali na rozbor. Laboratórium zistilo, že to, čo sa vydáva za ryžu, vlastne vôbec ryžou nie je. A dokonca to nie je ani potravina, ale sú to obyčajné plastové peletky.

Colníci celkovo zadržali takmer 3 tony tejto plastovej ryže označenej ako „najlepšia paradajková ryža“. Táto „ryža“ bola dovezená z Číny.

Pixabay
Pixabay

Narastajúca inflácia v Nigérií spôsobuje, že cena potravín rastie prudko hore. To platí aj pre ryžu, ktorá dnes v Nigérií stojí dvojnásobok oproti obdobiu z pred 12 mesiacov. Takáto situácia na trhu ale láka aj „podnikavcov“, ktorí sa skutočne neštítia ničoho. Jediné šťastie je, že sa colníkom podaril tento podvod odhaliť. Ani si nechceme predstaviť, čo by sa stalo, keby niekto takúto „ryžu“ skutočne aj zjedol.

Pozri aj: Farmári v Nigérií zabili obrovského hada v domnení, že im zabíja dobytok. Keď ho rozrezali, zistili desivú skutočnosť

zdroj: iflscience.com

Najnovšie články