Na pohrebe kráľovnej Alžbety si mnohí všimli dôležitý detail. Takto vzdali hold princovi Philipovi

Hyriaková Kristína

Foto: TASR/AP

Pohrebný veniec kráľovnej Alžbety obsahoval detail ako hold jej zosnulému manželovi princovi Philipovi, vojvodovi z Edinburghu. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Tyla, na vrchu kráľovninej rakvy bol spolu s korunou, žezlom a erbom tiež veľkolepý veniec z kvetov. Ten bol na žiadosť kráľa Karola vyrobený ako komplet udržateľný. V krásnom venci bola vetvička myrty, ktorá bola tiež použitá vo svadobnej kytici kráľovnej Alžbety v novembri 1947, keď sa vydávala za princa Philipa.

Ľudia si to hneď všimli

Okrem toho veniec zahŕňal aj ľalie, gladioly, lístky anglického dubu či brezu. Aj vyhlásenie kráľovskej rodiny znelo, že práve na želanie kráľa obsahuje rozmarín, dub a myrta a kvety v odtieňoch zlatej, ružovej a bordovej či bielej. Ľudia si rýchlo všimli, že tento veniec obsahoval aj pocty princovi Philipovi.

Vybrané kvety symbolizovali trvalé puto medzi dvoma ľuďmi, ale aj odchod či rozlúčka. Podobné kvety mal na svojom venci aj princ Philip. Štátneho pohrebu vo Westminsterskom opátstve sa zúčastnilo viac ako 2 000 ľudí, vrátane členov kráľovskej rodiny a hláv štátov.

Najnovšie články