Letuška-hrdinka neváhala a do náruče si počas letu zobrala 5-ročného chlapca. Urobila to z prostého dôvodu

Monika Miková

Foto: pixabay

Byť rodičom je jedným z najnáročnejších, ale i najkrajších a naplňujúcich ,“zamestnaní“. Je to práca na 24 hodín denne, 7 dní v týždni a vlastne až do konca života. Niekedy by sme ale najradšej utiekli pred povinnosťami a zabudli, že sme rodičmi.

Článok pokračuje pod videom ↓

Sonja Redding, matka dvoch výnimočných detí sa spolu so svojou rodinou vracala z predĺženého víkendu vo Washingtone DC. Obe ratolesti trpia zriedkavým genetickým ochorením MMA (Methylmalonic Acidemia), na ktoré neexistuje liek. Navyše, päť ročný Xayvior je i autista. Cestovali domov do Omahy v štáte Nebraska letecky, čo je v zámorí bežná vec.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by STRESS-FREE TRAVEL w KIDS ✈️🌏 (@kooshykids) on

Ako to už s malými deťmi pri cestovaní býva, sú neposedné a dlho nevydržia v pokoji. Sonju ako každého rodiča začali privádzať do rozpakov pohľady okolo sediacich pasažierov s tým, že si nevie upokojiť vlastné dieťa. Napísala na sociálnu sieť: „cítila som sa ako keby sa každý na palube lietadla pozeral len na nás a bol znechutený mojimi synmi. Je to veľmi frustrujúce, keď ľudia nechápu, že nejde o dieťa, čo je nevychované, ale o dieťa so špeciálnymi potrebami…“  

Záchrankyňa

Celú situáciu zachránila pozorná letuška spoločnosti Delta, Amanda Amburgy. Najskôr sa síce neúspešne pokúsila zaujať Xayiora rozprávkou, následne však malého bádateľa zobrala na objavnú exkurziu po lietadle. Tá sa mu pozdávala oveľa viac, upokojila ho a dokonca i zabavila.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amanda Kay Amburgy ☼ (@amandakayamburgy) on

Matka Sonja situáciu zaznamenala a napísala o nej na sociálnu sieť príbeh, ktorý zožal úspech v podobe 2 700 páči sa mi to a 500 zdieľaní. Sonja napísala: „chcem poďakovať spoločnosti Delta, že zamestnali takúto úžasnú ženu, ktorá nás nesúdila, ale bez váhania prejavila lásku a empatiu. Na svete potrebujeme viac takýchto ľudí“, dodala.

Netrvalo dlho a zdieľaný príbeh sa dostal i k samotnej letuške. Amanda pre televízny kanál Channel 11 Alive povedala: „sme tu práve preto, aby sme pomohli v každej situácií, ktorá sa na palube vyskytne a urobila by som to pre kohokoľvek. Ani som netušila, že chlapec je chorý“, dodala Amanda.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Amanda Kay Amburgy ☼ (@amandakayamburgy) on

Sonja sa tak prostredníctvom internetu znovu spojila s Amandou a vyjadrila jej opätovnú vďaku za službu, ktorú pre jej rodinu urobila. Vysvetlila jej prečo to pre ňu toľko znamenalo. Letuška sa nepovažuje za žiadnu hrdinku napr. minulý týždeň utišovala 19 mesačné dieťatko, aby si matka aspoň na chvíľku oddýchla, alebo pred rokom zohnala mlieko pre inú matku.

Synovia Sonje sa zúčastnili nedávno výskumnej štúdie zameranej na bližšie identifikovanie genetickej poruchy MMA v Národnom inštitúte zdravia. Práve takéto dobrovoľné pozorovania a poskytovania vzoriek postihnutých, pomáhajú k lepšiemu preskúmaniu ochorenia i vytvoreniu liekov voči nemu.