Mamička z Banskej Bystrice varuje všetky matky. Zažila šok, keď jej chcel neznámy muž vytrhnúť z rúk dieťa

Hyriaková Kristína

Foto: flickr/Ivan Radic

Pre matku nie je nič horšie, ako keď sa jej niekto snaží zobrať dieťa. Hoci prípad z Banskej Bystrice skončil šťastne, šok, ktorý mamička zažila, musel byť neopísateľný.

Článok pokračuje pod videom ↓
Ilustračná foto: flickr/INTVGene

Pred niekoľkými dňami v Banskej Bystrici mamička Diana zažila otrasný zážitok. Neznámy muž sa jej pokúsil z rúk vytrhnúť jej dieťa. Prípadom sa už zaoberá aj polícia, ktorá prípad vyšetruje ako pokus o únos. Mamička o svojom zážitku informovala aj na sociálnej sieti Facebook a príspevok sa medzi ostatnými matkami rýchlo šíri.

Vystrašená mamička

„Pozor!!! Dnes okolo jednej medzi Európou a cestou ku plavárni mňa a moju dcéru napadol chlap. Najskôr sa vyškieral, vykrikoval, následne sa mi snažil vytrhnúť dcéru z rúk. Našťastie sa mu to nepodarilo, pretože chlapi z okolia mi pomohli, no ktovie, čo by sa stalo keby tam nie sú. Snažili sa ho chytiť, no ušiel cez potok a plot. Všetkých upozorňujem dávajte si veľký pozor aj na tomto úseku, aj všade inde… Chlap bol vo veku medzi 50-55 strednej postavy, rifľová bunda aj rifľové gate, čierny ruksak a čierna šiltovka. Obe dlane mal spredu potetované. Prosím ak niekoho podobného uvidíte, choďte čo najďalej,“ napísala.

Prípadom sa zaoberá polícia

Ako informovala polícia na svojom Facebooku, prípadom sa zaoberajú banskobystrickí kriminalisti, ktorí skúmajú to ako a či vôbec takýmto spôsobom k prípadu naozaj došlo. Ku udalosti malo dôjsť neďaleko futbalového štadióna na Štiavničkách v Banskej Bystrici. „K bližšiemu prevereniu okolností prípadu si polícia zabezpečila aj kamerové záznamy zachytávajúce aj osoby, ktoré by mohli k prípadu poskytnúť bližšie informácie,“ napísala na Facebooku.

Poznáte muža na zázname?

Zároveň sa obrátili aj na občanov a prosia ich o pomoc a spoluprácu pri identifikácii muža na zázname. Toho potrebuje polícia vzhľadom na súvislosti s celou udalosťou vypočuť, aby mohol napomôcť k objasneniu celého prípadu. Poprosili aj ľudí na sociálnych sieťach, ktorým sa zdá osoba známa, poprípade konkrétne vedia, o koho ide, aby to oznámili polícii čím skôr.

Muž ju sledoval z nákupného centra

Ku svojmu príspevku pridali aj video, ku ktorému sa vyjadrila aj mamička Diana. Tvrdí, že na videu je možné vidieť, že muž ju sledoval už priamo z nákupného centra Európa Shopping Center a išiel priamo za nimi. Ak teda náhodou niečo viete, okamžite kontaktujte políciu. Môžete tým pomôcť a predísť ďalším takýmto otrasným zážitkom.

Najnovšie články