Žena oznámila, že nepríde do práce, pretože jej synovi zlyhávajú orgány. Z reakcie manažérky sa vám obráti žalúdok

Lucia Mužlová

Crystal Reynolds Fisher je pracujúca matka, ktorej 18-ročný syn pred časom vážne ochorel. Rozvinula sa u neho sepsa – teda ťažká infekcia organizmu a zlyhávajú mu tak životne dôležité orgány. V dôsledku toho si vyžaduje neustálu starostlivosť a pomoc a je samozrejmé, že Crystal nemôže chodiť do práce tak často, ako by si priala. Spoločne so svojou manažérkou pracovali na jednej pobočke čerpacích staníc Folk Oil. Crystal ju informovala 48 hodín pred začiatkom smeny, že sa nemôže dostaviť do práce.

Článok pokračuje pod videom ↓

Len vám oznamujem, že moje dieťa je na napojené na prístroje, ktoré mu zabezpečujú životné funkcie, takže kým sa nedostane z najhoršieho, nebudem schopná dostaviť sa do práce,“ píše Crystal v správe pre svoju manažérku. „Akonáhle mu bude lepšie, dám vám vedieť. V takom prípade sa budem môcť do práce dostaviť bez problémov,“ uzavrela správu Crystal. To však ešte netušila, že jej manažérka menom Dawn v sebe nemá ani štipku empatie a príde s takouto odpoveďou: „Takto u nás veci nerobíme, takže to beriem tak, že končíte,“ reagovala stroho Dawn.


Keď Crystal apelovala na to, že zdravotný stav jej syna si vyžaduje, aby zostala doma, jej manažérka sa k tomu nepostavila zrovna férovo. Crystal jej oznámila, že sa bude sťažovať vedeniu spoločnosti, no manažérku ani toto neodradilo. „Nebudem o tom s vami diskutovať. Počas vašich neustálych zmien v práci, som bola viac než zhovievavá. Nie je žiaden dôvod na to, aby ste nepracovali a ja viac nebudem vaše zveličovanie tolerovať. Ak neprídete zajtra na smenu, beriem to tak, že končíte.“


Crystal celú konverzáciu zverejnila na Facebooku. Na to veľmi rýchlo reagovali jej priatelia, aj ľudia, ktorých nepoznala. Od ľudí dostala slová podpory až v 17-tisícoch komentárov a jej príbeh sa dostal až k vedeniu spoločnosti. Tí reagovali na celú situáciu veľmi rýchlo a rázne. „Chceli by sme sa vyjadriť k incidentu, v rámci ktorého sa riešila žiadosť o voľno jedného z našich zamestnancov u vedenia. Prípad sme vyšetrili a zistili sme, že situácia bola riešená nesprávne a bez empatie, ktorú ako spoločnosť ctíme. Za to sa úprimne ospravedlňujeme.

Ako dôsledok tohto zistenia ,sme podnikli rýchly krok a zmieňovaná manažérka už v súčasnosti nie je našou zamestnankyňou. Tiež sme informovali našu zamestnankyňu, že si môže vziať toľko voľna, koľko chce, kým sa nedostane cez ťažké obdobie. Zároveň ďakujeme verejnosti za prejavený záujem,“ tak znie oficiálne vyjadrenie spoločnosti Folk Oil. Je však stále nepochopiteľné, ako to, že sa v niekom nájde toľko zlosti, aby obmedzoval svojho podriadeného počas ťažkej rodinnej situácie. Príbeh má našťastie šťastný koniec a z toho plynie, že pokiaľ sa váš šéf správa neprimerane, je nutné to riešiť.

Pozri aj: Reklama na holenie búra stereotypy. Po prvýkrát v histórii zobrazila ženy s ochlpením, teda také, aké v skutočnosti sú

indy100.com

Najnovšie články