Namiesto toho, aby som pred letom riešila svoju postavu, rozhodla som sa zmeniť v živote túto dôležitú vec

Gabriela Kinčoková

Foto: pixabay

Žijeme v dobe, kedy pre letom väčšina žien rieši len svoju postavu. Diéty, trápenie sa v posilňovni či dokonca až odmietanie stravy, je neoddeliteľnou súčasťou tohto stresujúceho obdobia. Niektorým ženám sa podarí dosiahnuť svoju vysnenú postavu, no niektoré popri všetkých povinnostiach jednoducho svoj cieľ nedosiahnu. Jedna mamička má pre ženy na celom svete dôležité posolstvo.

Článok pokračuje pod videom ↓

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Wasley (@katewas_) on

Obliecť si pred letom plavky a zistiť, že nevyzeráte úplne dokonale, vie byť veľmi deprimujúce. Plavky nesedia na žiadnom mieste. Tam kde majú byť krásne obtiahnuté sú voľné a tam kde by mali mať priestor sú nepríjemne úzke. Aj mladá mamička mala tento problém. Na dovolenku sa vybrala s obrovským strachom, že jej niekto povie, aby zmenila plavky či dokonca opustila bazén. Veľmi rýchlo počas tehotenstva a po deťoch nabrala zopár kilogramov navyše, preto si nebola istá či verejný bazén je pre ňu to pravé miesto, kde sa môže „promenádovať“ v plavkách.

Dovolenka trvala dva týždne a ona strávila celé dni ospravedlňovaním sa za svoje plavky. Keď sa na všetko pozrela spätne po niekoľkých mesiacoch zistila, že sa vôbec nemala za čo ospravedlňovať. Jej pocity vyvolala len úzkosť. I keď žena porodila už pred rokom jej telo stále vyzeralo neforemne. Ako žena je stále pod tlakom, pretože všetci si o ženách myslia, že musia mať celý rok tip top postavu. Počas svojej materskej hľadala niekoľko ospravedlnení, prečo sa nedostala po pôrode do formy.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Wasley (@katewas_) on

Teraz sa však rozhodla pre radikálny krok. Prestala sa zaujímať o to, ako jej telo v plavkách vyzerá. Povedala si, že si začne užívať dovolenku so svojimi blízkymi presne tak, ako to má byť. Nerieši svoju postavu, pretože čas strávený s deťmi pri bazéne je dôležitejší. Nestráca čas uvažovaním o tom, ako vyzerá v plavkách, užíva si čas strávený s rodinou naplno.

Dôležitejšie pre ňu bolo kúpiť deťom plavky a tešiť sa s nimi na dovolenku. Dnes má síce 99 problémov, no ani jeden z nich nie je „dokonalá“ postava. Odkedy má deti, prešla si cestou poznávania svojho tela. Musela sa naučiť milovať každú časť seba, pretože by inak nedokázala existovať sama so sebou. Dnes rieši to, ako sa zdravo stravovať počas celého roka a nie len počas letnej sezóny. Sledovanie hmotnosti iných ľudí nie je dobrý spôsob ako dosiahnuť úspech.

Presne tak, dnes už nepotrebuje táto mladá mamička žiadne ospravedlnenie na to, že nevyzerá v plavkách „dokonale“. Dôležité je užiť si dovolenku spolu so svojimi blízkymi a nazbierať čo najviac zážitkov. Nemyslíte?

scarymommy.com

Najnovšie články