Po tejto hodine si už od roka 2022 na terase neposedíte. V Bratislave sa chystajú veľké zmeny, dôvod je jednoduchý

Hyriaková Kristína

FOTO TASR - Dano Veselský

V roku 2022 sa život v Bratislave poriadne zmení. Časť Staré Mesto vydalo všeobecne záväzné nariadenie, ktoré upravuje otváracie hodiny pre obchody aj prevádzky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako je uvedené priamo v nariadení na webe Starého Mesta, utrpia hlavne ľudia, ktorí majú radi nočný život. Reštaurácie, bary a kluby môžu byť otvorené len do jedenástej večer. Výnimku tvorí piatok a sobota, vtedy sa to predlžuje do druhej ráno. Pre terasy platí, že môžu byť počas týždňa otvorené do desiatej, v sobotu a nedeľu do jedenástej.

Zmeny, ktoré sa dotknú milovníkov nočného života

Pre obchody to platí podobne, môžu byť otvorené každý deň od 6:00 do 23:00. O takejto zmene sa diskutovalo už dlhšie, vzhľadom na množstvo obyvateľov, ktorým rušný nočný život nevyhovuje. Platia dokonca prísnejšie pravidlá, ak je pravdepodobné, že hluk bude rušiť obyvateľov v blízkom okolí. Vtedy musia zatvoriť už o ôsmej večer.

Výnimku tvorí aj Silvester, teda noc z 31. decembra do 1. januára. Vtedy môžu byť všetky prevádzky otvorené až do šiestej ráno. Nové pravidlá začnú platiť 1. januára 2022. Všetky podmienky si môžete prečítať TU.

Najnovšie články