Viete, o akom povolaní snívajú vaše deti? Toto je tá najlepšia budúcnosť pre vašich potomkov

Sponzorovaný obsah

Foto: unsplash

Každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Preto mnohí rozmýšľajú nad vzdelávaním už v ranom veku a snažia sa zabezpečiť všetko preto, aby malo čo najlepšiu budúcnosť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Už odmalička väčšina z nás snívala o tom, aké povolanie budeme vykonávať, keď budeme veľkí. Keď vyrastieme, často zisťujeme, že naše sny sa od detstva poriadne zmenili. Akonáhle máme svoje deti, túžime po tom, aby sa im splnili sny a často im vnucujeme tie svoje, hoci to nie je správne.

Mladí ľudia majú problém s prácou

Mnohí mladí ľudia majú po vysokej škole problém nájsť si prácu. Kameňom úrazu je často to, že nemajú možnosť počas štúdia praxovať, čo väčšina zamestnávateľov vyžaduje. Teraz však už môžu byť stredoškoláci pred vysokoškolákmi bez praxe o krok vpred. Vďaka programu duálneho vzdelávania, ktorý ponúka pre žiakov spoločnosť dm drogerie markt, môže s kariérou začať  každý, a to veľmi skoro.

Foto: dm_dual

Začať môžu už na strednej škole

Duálne vzdelávanie ponúka pre svojich študentov možnosť byť samostatnejší a zodpovednejší. Mnohí mladí ľudia sa počas štúdia na strednej škole snažia nájsť. Nevedia, čo chcú robiť po jej skončení a boja sa toho, čo im prinesie budúcnosť. Duálne vzdelávanie v dm drogerie markt dodá mladým ľuďom istotu, ktorú nevyhnutne potrebujú. Môžu si vďaka nemu zabezpečiť pracovnú ponuku hneď potom, ako dokončia štúdium.

Ocenia to deti aj rodičia

Pre mladých je najatraktívnejším benefitom hlavne to, že si zarobia nejaké peniaze. Zarobiť si takto môžu až 3 490 eur ročne. Rodičia zase ocenia to, že spoločnosť uhradí študentom náklady spojené s internátom, ale aj cestovaním. Skúsenosti, ktoré študenti získajú, sú nedoceniteľné a nie je to žiadna nuda. Práca a rôzne worshopy sa menia a každý si nájde to svoje.

Foto: dm_dual

Učia sa zodpovednosti

Mladí ľudia často potrebujú hranice a disciplínu, ktorú im môže dať iba práca. Čím skôr zistia, ako to naozaj funguje, budú si vedieť určiť priority, lepšie hospodáriť s peniazmi, ale naučia sa aj to, ako to funguje v práci. Samozrejmosťou je tiež spoznávanie nových ľudí a získavanie schopnosti reagovať v rôznych situáciách.

Foto: dm_dual

Najväčšie výhody duálneho vzdelávania

  • pracovné návyky
  • istota zamestnania
  • nové vedomosti
  • uhradenie nákladov
  • neoceniteľná prax
  • budovanie kariéry

Pokiaľ si vaše dieťa práve v týchto dňoch vyberá, kam pôjde na strednú školu, predstavte mu aj takúto možnosť. Hoci ešte možno nevie, ktorým smerom sa bude uberať, zvážiť by malo aj možnosti duálneho vzdelávania. Prinesie mu to skúsenosti, ktoré nezíska nikde inde a práve dm drogerie je to správne miesto, kde môže začať.

v spolupráci s dm drogerie markt