9 trikov zo začiatku 20. storočia, ktoré vám ešte aj dnes uľahčia život

Lucia Mužlová

Podobné príspevky kolujú svetom už dlhú dobu, samozrejme nie prostredníctvom internetu, ale rôznymi inými formami. Budete šokovaní, že triky, ktoré majú už viac ako 100 rokov, Vám stále môžu uľahčiť každodenné činnosti či rôzne výnimočné situácie. Veď posúďte sami.

Článok pokračuje pod videom ↓
imgur.com
imgur.com

Takto jednoducho si môžete zvýšiť šance na zapálenie obyčajnej zápalky. Určite to poznáte… Ste v prírode a vietor vám zrovna nepraje, no vy potrebujete spraviť oheň, alebo si zapáliť cigaretu. Ak takto šikovne zápalku „rozštiepite“, vaše šance sa určite zvýšia.

imgur.com
imgur.com

Aj v 21.storočí sa ešte občas stane, že sa niekomu z nás zadrie do ruky trieska. Ak naplníte fľašu so širokým hrdlom teplou vodou a priložíte si stlačenú kožu s trieskou na hrdlo, para z horúcej vody vám triesku jednoducho vycucne z ruky.

imgur.com
imgur.com

Recept na DIY hasiaci prístroj zo začiatku 20.storočia znie: kilo soli a pol kila salmiaku (minerál), ktoré rozpustíte v dvoch litroch vody, nalejete do sklenenej fľaše a v prípade požiaru ju jednoducho hodíte do ohňa.

imgur.com
imgur.com

Ako sa postarať o izbové kvetiny keď nieste niekoľko dní doma? Jednoduchým dávkovačom! Naplňte nádobu s vodou, postavte ju nad úroveň rastlín. Z vedra s vodou potom natiahnite niekoľko vlnených, alebo bavlnených šnúrok do každého kvetináča.

imgur.com
imgur.com

Aj keď s pitnou vodou už dnes nieje taký problém ako kedysi, na chalupách alebo na stanovačke sa tento trik môže zísť. Na spodok vedra uložte veľké kamene, na ne menšie, potom štrk a nakoniec piesok. Do spodnej časti vedra urobte dieru a na vrch nalejte vodu.

imgur.com
imgur.com

Takto jednoducho sa ochránite pred zúrivým, alebo besným psom. Pes bude automaticky útočiť na klobúk, alebo šatku na palici a vy ostanete relatívne v bezpečí.

imgur.com
imgur.com

V časoch keď neboli chladničky bolo treba šikovne improvizovať. Aj dnes si môžete na chalupe takto pomôcť. Vajcia uložte do plechovej škatule so slanou vodou a vydržia vám čerstvé veľmi dlho.

imgur.com
imgur.com

Ešte ani dnes nie sú všade mosty. Ak pripevníte jeden koniec pevného lana o strom a druhý koniec na opačný breh, môžete zvyšok výpravy bezpečne prepraviť nad hladinou. Škoda len, že posledný to musí znova preplávať.

imgur.com
imgur.com

Dnes už asi málokto vie, ako rýchlo zoťať strom. Tak tu je teda návod.

zdroj: babskeveci.sk, interez.sk

Najnovšie články