Vedecká štúdia potvrdila: Tieto ženy majú až 55 orgazmov za mesiac. Toto je dôvod prečo!

Lucia Mužlová

Sex je intímna téma, ktorú mnohí rozoberať nechcú. My sme však otvorení každej debate, a preto nás zaujal aj nový výskum, ktorý priniesol veľmi zaujímavé výsledky. Niektoré ženy majú aj 55 orgazmov za mesiac! Ak sa pýtate, kto sú tie šťastné bytosti, pripravte sa na poriadnu sprchu. Sú to ženy, ktoré spávajú so ženami.

Táto štúdia bola publikovaná v Archives of Sexual Behavior a odborníci sa zamerali na sexuálny život cca 3000 žien. Tie boli rozdelené do dvoch skupín, a to na základe partnera. V jednej skupine boli ženy, ktoré mali prevažne mužských partnerov a v tej druhej zase ženy, ktoré mali prevažne partnerky. (Do tejto štúdie neboli zahrnuté žiadne „špekulantky“, a teda ženy, ktoré tvrdia, že majú aj päť orgazmov počas jedného styku alebo ženy, ktoré všade rozprávajú, že si to s partnerom rozdajú aj trikrát denne.)

pixabay

Vzorka žien odpovedala na jednoduchú otázku. Ako často mali orgazmus počas sexuálnej aktivity, a to za konkrétne časové obdobie, a teda posledné 4 týždne. V priemere mali ženy, ktoré majú za partnerky ženy, sex 10-krát, a tie, ktoré majú za partnerov mužov, v priemere 15-krát. (Dodávame, že napriek tomu, že frekvencia styku bola medzi heterosexuálnymi partnermi vyššia, ženy mali orgazmov menej, čo je pravdupovediac dosť smutné). Ženy, ktoré spávali so ženami, mali trikrát vyššiu pravdepodobnosť, že orgazmus dosiahnu vždy.

pixabay

Prečo je to tak? Pýtame sa asi všetci. Odpoveď je samozrejme jasná asi každému (možno len mužom nie). Klasický sexuálny styk medzi mužom a ženou zahŕňa penetráciu a povedzme si celkom otvorene, to veľa žien na vrchol nedostane. Aby sme citovali aj výsledky inej štúdie, ktorá bola robená v minulosti, zistilo sa, že 95% žien povedalo, že ich muži majú orgazmus vždy. Na druhej strane len 73% mužov tvrdilo to isté. Keďže muž väčšinou pohlavný styk končí, užije si svoje veľké finále takmer vždy.

Ak teda chcete mať orgazmus častejšie, mali by ste zrejme „presedlať“ na rovnaké pohlavie. To sme samozrejme mysleli s veľkou dávkou nadsádzky. Aj odborníci sa zhodujú na tom, že vyšší počet orgazmov u žien rovnakého pohlavia sa dá odôvodniť tak, že ženy majú vyššiu pravdepodobnosť orgazmu, keď obaja partneri preferujú skôr voľnomyšlienkárske a akési rozmanité sexuálne správanie. Inými slovami, nie vždy je za (ne)orgazmus zodpovedné pohlavie.

pixabay

Ďalšia štúdia z roku 2018 zistila, že ženy dokážu dosiahnuť orgazmus aj inak, nielen samotným pohlavným stykom. Také vášnivé bozkávanie a stimulácia tých správnych miest sú kľúčové. Toto všetko my ženy samozrejme dávno vieme, otázkou ostáva, kto to konečne povie našim partnerom.

Pozri aj: Vaginálny orgazmus neexistuje a sex počas menštruácie už viac nie je tabu! Týchto 10 prekvapujúcich faktov zmení váš pohľad na ženskú sexualitu

Lucia, springer.com

0
Komentovať