Toaletný papier nepoužili už 6 rokov: Dôvod, prečo to 5-členná rodina urobila, vás prekvapí

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (thefairlylocalfamily)

Ľudia šetria rôznymi spôsobmi a tak, ako im to najviac vyhovuje. Kvôli dlhom sa musíme vzdať mnohých vecí, ktoré máme radi, avšak niektorí to vedia dohnať do úplného extrému. Reč je napríklad aj o 5-člennej rodine, ktorá už niekoľko rokov nepoužila toaletný papier.

Ako informovala Amber Allen na svojich sociálnych sieťach prostredníctvom videa, už je to niekoľko rokov, čo toaletný papier nepoužívajú. Aj keď väčšina ľudí ho považuje za bežnú položku a nevyhnutnú vec, ktorá doma musí mať, rodina Allenovcov nesúhlasí a ukazuje, že sa dá žiť aj bez neho.

Dokážu žiť aj bez toaletného papiera

Dôvodom boli dlhy, ktoré mali, ale aj chuť žiť udržateľným spôsobom. „Nevidím zmysel v tom vyhadzovať peniaze do záchoda,“ povedala Amber vo videu. Namiesto toaletného papiera používajú handry, ktoré len operú a využívajú znova. Špinavé látky len namočí vo vedre s octom a potom operie.

Keď je dobré pre dieťa, tak aj pre dospelých

Aj keď dlhy už nemajú, udržateľný spôsob života im vydržal a toaletný papier kupujú len vtedy, keď k nim má prísť návšteva, ktorej handry nie sú komfortné. Tento nápad dostala, keď začala svojmu dieťaťu dávať látkové plienky namiesto jednorazových. Vtedy si uvedomila, že využívaním látkových plienok ušetrila veľa peňazí a mohla by ešte viac. Podľa nej, keď je látková plienka dobrá pre bábätko, musí byť látka dobrá aj pre dospelých.

0
Komentovať