Do nemocnice doniesli podvýživené dieťa. Policajtka sa rozhodla pre hrdinský čin, ktorý zdieľajú ľudia po celom svete!

Gabriela Kinčoková

Bohužiaľ, aj taký je svet. Niekedy sa dieťa narodí ľuďom, ktorí oň nejavia záujem. Každý správny rodič ale vie, že dieťa je veľká zodpovednosť, o ktorú sa treba starať hlavne s láskou. Do detskej nemocnice v Buenos Aires priniesli ťažko podvyživené dieťa, ktorému pomohla práve mladá policajtka. 

V jeden deň doviezli do Detskej nemocnice v Buenos Aires v Argentíne dieťa, ktoré bolo extrémne podvyživené a personál nemocnice ho označil ako „páchnuce a špinavé“. V ten deň mala službu mladá policajtka Celeste Ayala, ktorá situáciu s malým chlapčekom začala okamžite riešiť. Hneď ako videla zúboženého chlapca, spýtala sa personálu či ho nemôže nadojčiť. „Bol to veľmi smutný okamih, ktorý mi lámal srdce. Spoločnosť by mala byť citlivá na problémy týkajúce sa detí a toto sa jednoducho nemôže diať,“ povedala Celeste pre médiá. 

Quiero hacer público este gran gesto de amor que tuviste hoy con ese bebito, que sin conocerlo no dudaste y por un…

Gepostet von Marcos Heredia am Dienstag, 14. August 2018

Od chvíle, čo túto fotografiu zverejnil kolega Celeste na Facebooku, má viac ako 100 000 zdieľaní.

„Chcem zverejniť toto veľké gesto lásky, ktoré si dnes urobila pre toto malé dieťa, ktoré si vôbec nepoznala, ale neváhala si konať ako matka. Nezaujímalo ťa, či bolo dieťa špinavé alebo páchnuce,“ napísal kolega.

„Chceme zablahoželať dobrovoľnej hasičskej kadetke Celeste Ayala, ktorá včera pracovala ako policajtka. Zatiaľ, čo bola v nemocnici v dozornej službe, dojčila malé dieťa, ktoré priniesli úplne podvyživené. Takéto akcie nás naplnia pýchou a zaväzujú nás, aby sme zdvojnásobili úsilie, prácu a solidaritu voči obyvateľom a všetkým ľuďom,“ povedal hovorca miestneho požiarneho útvaru.

Na sociálnych sieťach sa objavilo mnoho pozitívnych reakcií, ktoré vyzdvihujú hrdinský čin policajtky a hlavne ženy a matky. „Vo svete plnom zmätku je tu jednoduchý čin lásky a veľkorysosti. Celeste Ayala ako matka vás pozdravujem,“ napísala žena na sociálnu sieť.

Pozri aj: Zašiel priďaleko a 10-ročného chlapca s autizmom spútal na zemi. Celý svet odsudzuje konanie tohto muža, ktorý je za to zodpovedný

Gabriela, indy100

0
Komentovať