Len dvojmesačný chlapček prišiel o život kvôli nezodpovednosti rodičov. Urobili túto chybu

Kristína Hagarová

Foto: Pixabay

Dvojmesačný chlapček prišiel o život po tom, čo ho nechali spať v záhradnom domčeku. Rodičia dieťa uložili spať na nevhodnom mieste.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Tyla, rodičia sa hádali kvôli nedostatku spánku a intimity a o tom, že ich dom je po narodení dieťaťa preplnený. V záchvate hnevu alebo nedbanlivosti jeden z nich položil vaničku na nevhodnú a nezabezpečenú kartónovú škatuľu v záhradnom domčeku.

Zanedbali starostlivosť

Podľa sudcu sa vanička naklonila, čo spôsobilo, že sa dieťa pohlo a jeho tvár bola pritlačená na jednu jej stenu v neprirodzenej a nezvyčajnej polohe. Dieťatko potom nemohlo dýchať. Rodičia najprv tvrdili, že dieťa našli bez známok života, no sudca rozhodol, že sa dohodli a poskytli nepravdivú správu o tom, čo sa stalo.

Keď zavolali záchranku, bolo neskoro

Rodičia volali záchranku, no bolo neskoro. Po jeho smrti tvrdili, že si to nevedia vysvetliť. Úrady si uvedomili, že niečo nie je v poriadku, keď dieťa previezli do nemocnice a našli vaničku v záhradnom domčeku. Sudca povedal, že dieťatko zomrelo z nedbanlivosti oboch rodičov. „Vo vzťahu bolo napätie a zlý duševný stav na strane otca. Toto viedlo k hádkam a zlej komunikácii. Rodičia si potrebovali oddýchnuť od starostlivosti o dieťa,“ hovoril sudca, pričom dodal, že rodičia aj predtým nechávali dieťa na podlahe alebo samotné, aby sa vyplakalo a upokojilo.

Nakoniec dospeli k záveru, že rodičia na dieťa nedostatočne dohliadali. Rodičia tvrdili, že po narodení dieťaťa nemali dostatočnú podporu.