Pozrite sa, na akom mieste skončila tá vaša. Toto je rebríček slovenských nemocníc v roku 2022

Kristína Hagarová

Foto: TASR/Jaroslav Novák

Každý rok prinesie Inštitút pre ekonomické a sociálne otázky (INEKO) rebríček nemocníc. Inak tomu nie je ani v roku 2022.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál TVNoviny, pre rok 2022 získala najvyššie ocenenie, Nemocnica roka 2022 v kategórii štátnych univerzitných a fakultných nemocníc získala Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN. Táto nemocnica odsunula na druhé miesto Fakultnú nemocnicu s poliklinikou F.D.Roosevelta Banská Bystrica, ktorá viedla počas posledných štyroch rokov.

Niektoré miesta neprekvapili

Tretie miesto dosiahla Univerzitná nemocnica Martin, ktorá si svoje miesto opäť obhájila. Vybrané ukazovateľa hodnotia kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti, operačné skúsenosti lekárov, náročnosť diagnóz, ale aj spokojnosť pacientov.

Na ktorom mieste skončila vaša nemocnica?

Čo sa týka všeobecných nemocníc, prvé miesto pre tento raz neprekvapilo a opäť sa na ňom umiestnila Nemocnica AGEL Košice-Šaca. Na druhom mieste skončila Ľubovnianska nemocnica, ktorá sa už osem rokov drží vždy na prvých dvoch priečkach, prvé miesto získala až štyrikrát. Na treťom mieste sa umiestnila Dolnooravská nemocnica s poliklinikou Dolný Kubín, ktorá skončila v roku 2021 na piatom mieste.

Celý rebríček nemocníc v oboch kategóriách si môžete pozrieť TU.