Často ma bolievala hlava a tabletky vôbec nezaberali. Potom som sa ako zázrakom bolesti zbavila za 10 minút

Gabriela Kinčoková

Bolesť hlavy dokáže spôsobiť mnoho problémov. Človek sa cíti bezmocný a nedokáže si pomôcť. Vo väčšine prípadov siahne po tabletke, ktorá bolesť na pár hodín zmierni. Existuje však aj technika, ktorá dokáže uvoľniť bolesť vašej hlavy do niekoľkých minút a na tabletku môžete zabudnúť. Na rozdiel od tabletiek, neškodí vášmu zdraviu.

Článok pokračuje pod videom ↓

Akupresúra je masáž, ktorej účinnosť potvrdzujú aj vedecké štúdie. V podstate je to kombinácia akupunktúry a reflexoterapie. Dôležité je poznamenať, že si nevyžaduje žiadne lekárske znalosti. Masíruje sa krúživými pohybmi. Bolesť hlavy dokáže zmiznúť už počas masáže alebo 10-15 minút po nej. Keď sa zameriate na týchto 6 bodov, bolesť hlavy zmizne.

#1

View this post on Instagram

6 Titik Pijat Ampuh Hilangkan Pusing dan Pilek Nggak Melulu Obat Siang begini saatnya santai pasti enak ya AyahBunda sambil memijat bagian tubuh yang lelah 😉 Yintang Point. Merupakan titik pijat diantara alis dan di atas jembatan hidung AyahBunda. Yintang Point menjadi titik pijat untuk meregangkan otot mata dan menghilangkan kelelahan mata yang kerap memicu sakit kepala 😊 Credit: brilio.net/kesehatan Retype: @masfmmalang #healthylife #healthytips #lifestyle #trueandfalse #howtodo #kesehatanmasyarakat #kesehatanlingkungan #hidupsehat #gayahidup #enamtitikpijat #pijathilangkanpusingdanpilek #yintangpoints #programradio #inforadio #inforadioonline #inforadioonlinemalang #siaranradio #radiomalang #masfmfoodandmood #masfmmalang

A post shared by RADIO MAS 104.5 FM (@masfmmalang) on

Ako prvý je bod tretieho oka alebo inak povedaný Yintang. Nachádza sa v strede medzi obočím. Masírovaním tohto bodu odstránite aj pocit unavených očí.

#2

Tieto dva body sa nachádzajú na  vnútornej strane obočia. Masáž tejto oblasti zmierňuje výtok z nosa a tiež zlepšuje ostrosť zraku. Opäť masírujte kruhovými pohybmi alebo minútovým stlačením tejto oblasti.

#3

Tieto miesta sú umiestnené na úrovni očí dole pri nozdrách. Ak ich chcete nahmatať nachádzajú sa v dolnej časti lícnej kosti. Masážou týchto bodov odstránite bolesť hlavy, zubov a zmiernite stres.

#4

View this post on Instagram

6 Titik Pijat Ampuh Hilangkan Pusing dan Pilek Nggak Melulu Obat Selanjutnya, ada Tian Zhu points AyahBunda. Ini merupakan titik di bagian belakang kepala bawah rambut, di sebelah luar kanan kiri otot besar. Pemijatan titik ini akan membantu meringankan hidung tersumbat, ketegangan otot mata, sakit kepala parah juga migrain. Nah jadi, jika AyahBunda sudah merasa migrain, langsung saja pijat daerah belakang bawah kepala Anda 😊 Credit: brilio.net/kesehatan Retype: @masfmmalang #healthylife #healthytips #lifestyle #trueandfalse #howtodo #kesehatanmasyarakat #kesehatanlingkungan #hidupsehat #gayahidup #enamtitikpijat #pijathilangkanpusingdanpilek #tianzhupoints #programradio #inforadio #inforadioonline #inforadioonlinemalang #siaranradio #radiomalang #masfmfoodandmood #masfmmalang

A post shared by RADIO MAS 104.5 FM (@masfmmalang) on

Body sú umiestnené zozadu v strede krku medzi uchom a stredom chrbtice. Masážou týchto bodov zmiernite bolesť hlavy, očí, uší a migrénu.

#5

Shuai sú body, ktoré sú umiestnené 2-3 cm od začiatku vlasov. Tak, ktorým budete tlačiť na túto oblasť zmierni bolesť hlavy a tiež očí.

#6

Body na túto masáž sa nachádza na ruke medzi palcom a ukazovákom. Tlak aplikovaný na túto oblasť zmierni bolesť chrbta, zubov a napätie v krku.

Pozri aj: AKTUÁLNE: Zomrela slávna slovenská speváčka. Po ťažkej chorobe a vo veľkom šoku sa s ňou lúči celé Slovensko

Gabriela, brightside