Jedlo nás vzrušuje rovnako ako muži. Toto je 10 faktov, ktoré ste o ženskom tele nevedeli

Gabriela Kinčoková

Foto: screenshot youtube

Ženské telo je ešte stále v niektorých veciach zahalené rúškom tajomstva. Funguje úplne inak ako u mužao a to ho robí výnimočným. Oproti mužom si ženy odtrpia viac bolesti, ale naopak, aj tých krásnych chvíľ, medzi ktoré patrí aj pôrod. V starovekom Grécku boli ženy považované výnimočný druh, pretože sa ich telo líšilo. Toto je 10 zvláštnych vecí, ktoré sa dejú v ženskom tele.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ranná nevoľnosť budúcich mamičiek

Foto: unsplash/Yoann Boyer

Vedci z Coloradskej univerzity prišli na to, že ranná nevoľnosť je vlastne mechanizmus vyrovnávania sa, ktorý pomáha telu vyhnúť sa toxínom z rýb či hydiny, ktoré matka konzumuje. Tiež sa povráva, že ak máte rannú nevoľnosť, je to znakom, že vaše dieťa bude silné.

Ženy majú lepšie vyvinutí sluch

Už od veľmi mladého veku dokážu ženy rozpoznať vyššie frekvencie zvuku lepšie. Dievčatko, ktoré má len 1 týždeň dokáže reagovať na matkin hlas aj v prípade, že plače iné dieťa. Táto zručnosť je veľmi užitočná aj vtedy, ak chcete zistiť či niekto klame. V týchto situáciách ľudia samovoľne hlas zhrubšia.

Ženám lepšie funguje mozog

Foto: unsplash/Brooke Cagle

Je pravda, že mužský mozog je väčší, no ten ženský naopak vykazuje o 3% lepšie výsledky v testoch inteligencie. Táto vlastnosť, alebo napríklad aj schopnosť robiť viacero vecí naraz, je podmienená malými zmenami v štruktúre mozgu. Táto mozgová oblasť je u žien väčšia a dokonca má o 30% viac nervových spojení.

Chromozóm X je dôležitou súčasťou dobrého imunitného systému

Podľa vedcov z Gentskej univerzity, chromozón X, ktorý je zodpovedný za narodenia dievčatka, obsahuje viac mikro-RNA, ktorá posilňuje imunitný systém a znižuje riziko vzniku rakoviny.

Ženy ľahšie prekonávajú choroby

Tento bod ste si už určite mnohé všimli. Pokiaľ je chorý muž, tak doslova umiera, zatiaľ čo chorá žena musí ešte navariť, upratať, postarať s o deti a ísť so psom von. Maya Saleh zistila, že estrogén, ktorý je prítomný viac u žien ako u mužov je zodpovedný za potláčanie zápalového procesu. Z toho vyplýva, že ženské telo sa lepšie popasuje s chorobou a ľahšie sa z nej dostane. Estrogén tiež spomaľuje starnutie, čo znamená, že je vyššia pravdepodobnosť, že ženy budú žiť dlhšie, čo je aj štatisticky dokázané.

PMS môže prísť až vekom

Foto: unsplash/Marvin Meyer

PMS alebo predmenštruačný syndróm môže s veľkou pravdepodobnosťou prísť až po dosiahnutí 40-teho roku života ženy. Je to podmienené hlavne vekom, ktorý je prelomom tých najväčších hormonálnych zmien. Symptómy môžu zahŕňať napríklad bolesti hlavy, zmeny na pokožke, ale aj bolesť svalov a kĺbov.

Ženy majú tendenciu nasledovať „alfa“ ženu

Biologicky sú ženy predurčené na to, aby zachovali v skupinách mier, čo sa naopak nedá povedať o mužoch. Pokiaľ ženy nájdu svoju „alfa“ ženu, nasledujú ju, dopĺňajú ju či dokonca sa smejú vtedy keď ona.

Prsia inej veľkosti

Len veľmi malé množstvo žien na svete má rovnako veľké poprsie. Je to hlavne kvôli tomu, že zvyčajne je jeden prsník väčší ako ten druhý. Pamätajte, že žiadna časť ľudského tela nie je úplne symetrická.

Vzrušenie je pre ženský mozog rovnaké

Foto: unsplash/Joe Gardner

V ženskom mozgu sa istá časť „rozsvieti“ na MRI v prípade, že cítite vzrušenie s partnerom a rovnako v prípadoch, kedy rozmýšľate o jedle. Ešte viac viditeľné je to v prípade, ak je žena tehotná.

Antikoncepcia ovplyvňuje atraktivitu

Je vedecky dokázané, že muži sa zameriavajú na materské typy, i keď dieťa ešte neplánujú. Vyberajú si ich podľa vône a iných biologických tendencií. Antikoncepcia znižuje atraktivitu, pretože v tele ženy sa vtedy nachádza viac testosterónu a iných hormónov, ktoré sympatiu ovplyvňujú.

Ženské telo je jedna veľká záhada a naopak aj dokonalosť sama o sebe. Aký názor máte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

brightside.me

Najnovšie články