AKTUÁLNE: Na Slovensku pribudlo 29 nových prípadov nákazy koronavírusom

Lucia Mužlová , SITA

Ilustračná fotografia, Archív SITA/AP

Na Slovensku pribudlo 29 nových prípadov nákazy koronavírusom, doteraz sa tak zaznamenalo 2118 pozitívnych vzoriek.

K včerajšiemu dňu to bolo 2089 pozitívnych a 248 384 negatívnych vzoriek. Za včerajší deň otestovali 2049 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 1577 pacientov. Na Slovensku celkovo evidujeme 28 úmrtí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií a stránka korona.gov.sk.

Štátny ústav pre kontrolu liečiv odhalil falošné testy na COVID-19

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) odhalil falošné testy na COVID-19. Informovala o tom hovorkyňa ŠÚKL Magdaléna Jurkemíková. Inšpektori kontrolovali test na COVID-19 od spoločnosti Laverna Trade, s.r.o. „Na vonkajšom obale testu sa nachádzajú falošné údaje, ktoré navodzujú dojem, že ide o samotest na domáce použitie. Testu tiež chýba potrebná certifikácia,“ uviedla Jurkemíková.

ŠÚKL podľa jeho hovorkyne nálezy inšpekcie vyhodnotí čo najskôr a príjme potrebné kroky v súlade s platnou legislatívou. Najbližším krokom má byť stiahnutie tejto zdravotníckej pomôcky z trhu. Inšpektori opätovne upozorňujú občanov aj lekárne, že v súčasnosti na Slovensku nie sú registrované žiadne samotesty na COVID-19 na domáce použitie. „Občanov preto vyzývame si takéto testy nekupovať a v prípade podozrenia na COVID-19 postupovať v súlade s pokynmi Úradu verejného zdravotníctva,“ uzavrela Jurkemíková.

0
Komentovať