Meteorológovia zverejnili ďalšiu predpoveď na zimu 2023/2024. Tvrdia, že príde zima, ktorá tu nebola 40 rokov

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Objavila sa ďalšia predpoveď počasia na zimu 2023/2024 a niektorí meteorológovia tvrdia, že so sebou prinesie poriadne chladný vzduch. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Informoval o tom portál Severe Weather. Podľa nich sa nad severným pólom začal formovať polárny vír, ktorý by mohol spôsobiť veľmi dlhú a mrazivú zimu. Vzhľadom na silu víru by tak mohla byť jedna z tých najsilnejších za posledných 40 rokov. Vír bude ovplyvňovať počasie v USA, v Kanade a aj v Európe.

Predpovedajú tuhú zimu

Tento polárny vír bude ovplyvňovať počasie nad severnou pologuľou v prípade, ak začne kolabovať. Podľa dlhodobých modelov by mali ísť teploty poriadne nízko pod nulu už na konci novembra. Okrem toho ho môže ovplyvniť aj atmosférický jav El Niño, ktorý môže kolaps víru prevýšiť.

Foto: unsplash

Meteorológovia z Global Weather Oscillations zase informujú o tom, že na konci roka 2023 sa k nám môže dostať najstudenší polárny vzduch za posledných štyridsať rokov, teda do obdobia pred rokom 1982, kedy bolo veľmi chladno.

Ďalší tvrdia, že informácie sú zavádzajúce

Ako sme vás však informovali v inom článku, meterológovia z Imeteo tvrdia, že takéto predpovede sú zavádzajúce a každý rok prichádzajú správy o tuhej zime, ktoré však nie sú pravdivé. Ako ďalej hovoria, aj v tomto roku bude zima veľmi mierna a teplotne nadpriemerná. Zrážky v podobe snehu by k nám mali zavítať až v januári, no mesiace november a december majú byť veľmi teplé.

Najnovšie články