12 mesiacov môžete pracovať na jednom z najpopulárnejších ostrovov na svete. Má to len jeden háčik

Kristína Hagarová

Foto: Flickr (David Stanley)

Napadlo aj vám, že by ste najradšej v týchto dňoch odišli na opustený ostrov? Možno by ani nemusel byť opustený, ale stačilo by, že by ste boli niekde pri mori a užívali by ste si slnko a ničnerobenie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Niektorí z nás ešte stále pracujú z domu a potiť sa v bytovkách určite nie je ten najlepšie strávený čas pri práci. S koronavírusom prišla aj možnosť viac sa zamerať na virtuálne stretnutia a riešenie vecí aj na diaľku. Ako informuje portál Unilad, teraz môžete pracovať na diaľku z nádherného ostrova Barbados a vyhrievať sa na karibskom slnku. Výhľad na oceán by vám určite spríjemnil každé pondelkové ráno, no nie?

Foto: Unsplash

Aká je podmienka?

Možno to znie trochu ako sen, ale Barbados skutočne prijíma žiadosti o nové vízum Barbados Welcome Stamp na 12 mesiacov, ktoré umožňuje návštevníkom zostať u nich až jeden rok a pracovať na diaľku. Žiadatelia musia predložiť elektronicky dokumenty, ako je napríklad rodný list a pas. Premiérka Barbadosu Mia Amor Mottley začiatkom tohto mesiaca oznámila, že vízum pre jedného bude stáť 2 000 dolárov (približne 1 700 eur), kým „rodinné víza pre dvoch“ stoja 3 000 dolárov (2 560 eur). Držitelia týchto víz nebudú musieť počas pobytu platiť dane z príjmu na Barbadose.

Foto: Unsplash

Nemusíte sa stresovať

„V mene nášho krásneho ostrova Barbados by som vás chcela srdečne privítať. Hoci pandémia Covid 19 bola pre ľudí na celom svete obrovskou výzvou, my veríme, že otvorila aj nové príležitosti. Uvedomujeme si, že viac ľudí pracuje na diaľku, niekedy vo veľmi stresujúcich podmienkach a len s malou možnosťou na dovolenku. Preto naše nové 12-mesačné víza na Barbados umožňujú presťahovať sa a pracovať z jednej z najobľúbenejších turistických destinácií na svete.“

Veria, že majú čo ponúknuť, a to hlavne priateľských ľudí, profesionálne služby, vzdelanie a predovšetkým bezpečnosť a ochranu, to všetko robí z Barbadosu ideálne miesto pre život jednotlivcov, ale aj rodín. Na Barbadose v súčasnosti evidujú 110 prípadov koronavírusu a sedem úmrtí. Ľudí, ktorí prichádzajú z rizikových krajín, testujú do 72 hodín od príletu.