Toto sa deje len raz za 6 800 rokov. Muž využil špeciálnu udalosť na zásnuby a fotografia obletela celý svet

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (Erica Lee)

Mnohí muži sa snažia o to, aby bolo požiadanie o ruku čo najoriginálnejšie. Chcú, aby to ich partnerka ocenila a aby vedela, že to nebolo nič prvoplánové. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ak ste našli tú pravú osobu, s ktorou si viete predstaviť stráviť celý svoj život, určite je jasné, že túžite po tom, aby to bolo pamätné. To je presne cesta, ktorú si vybral John Nicotera, keď sa rozhodol, že sa svojej priateľky opýta dôležitú otázku v deň, ktorý sa najbližších 6 800 rokov nezopakuje. Ako informoval portál Bored Panda, svoju lásku Ericu Pendrak sa rozhodol požiadať o ruku počas mimoriadne zriedkavej kozmickej udalosti.

Zriedkavá možnosť

Možno viete o tom, že nedávno sa na našej oblohe zjavila kométa s názvom Neowise. Táto komáta sa nachádza 160 miliónov kilometrov od Zeme a stala sa dostatočne jasnou, aby bola viditeľná voľným okom na severnej pologuli od 15. do 23. júla 2020. Môžete ju vidieť len raz za 6 800 rokov, čiže je naozaj veľmi zriedkavá. Napriek tomu, ako romanticky to znie, John to pôvodne plánoval úplne inak. Chcel požiadať Ericu na ceste do Oregonu, avšak zrušilo sa to. Vtedy prišiel s lepším nápadom.

Romantické požiadanie

Chcel, aby to bolo čo najoriginálnejšie a keďže spolu celkom často pozerajú na oblohu, keď jej navrhol, že by sa mohli pozrieť na kométu, nevidela v tom nič neobvyklé. John nemal až tak veľa času na plánovanie, preto sa to zbehlo veľmi rýchlo. Poprosil taktiež aj svojho dobrého priateľa Tima Leacha, aby ich odfotografoval. Každá z fotografií bola nafotená s expozičným časom 7-10 sekúnd. Erica a John sa na seba len usmiali a keď sa jej pozrel do očí, vedel, čo sa chystá urobiť, ale taktiež sa nikdy necítil tak veľmi šťastný.

Najkrajšie, čo si mohli priať

„Moja myseľ nebola nikde inde, len tam, v tom okamihu. Bol som v stave úplnej eufórie, vedel som, že som zaľúbený a aký dokonalý je ten okamih a celá noc. Bola to tá najväčšia vec v mojom živote a taktiež ako splnený sen… Slová nedokážu vyjadriť, aký som šťastný a vďačný aj Timovi za to, že to všetko tak dokonale zachytil.“ Ďalej dodal, že Erica vôbec nič nečakala a bola neuveriteľne prekvapená z toho, čo sa deje. Ich fotografie sa stali virálnymi a mnohí ľudia zostali unesení z toho, ako nádherne to celé vyšlo.