To, čo našli experti po otvorení hrobky Salvadora Dalího, šokovalo nielen odborníkov ale aj celý svet. Exhumácia kontroverzného umelca sa nezaobišla bez senzácie!

Monizz

V ostatných dňoch šokovala svete správa o exhumácii tela slávneho umelca a sochára Salvadora Dalího. Veľký surrealistický umelec zomrel 23. januára 1989. Objavila sa však žena, ktorá tvrdí, že je Dalího dcérou.

Článok pokračuje pod videom ↓

Po tridsiatich rokoch tak odborníci vybrali Dalího telo z hrobu a pustili sa do práce. Jeho údajná dcéra totiž požiadala o genetické testy, ktoré mali jej totožnosť a pokrvný vzťah s geniálnym umelcom len potvrdiť.

Šok

V roku 1984, len 5 rokov pred smrťou, utrpel Dalí ťažké popáleniny pri požiari, ktorý spôsobil obyčajný elektrický skrat v jeho spálni. Umelecký svet takmer prišiel o ikonu, no Dalí sa z toho dostal a po nešťastí sa radšej presťahoval do veže stojacej vedľa jeho múzea v meste Figueres v Katalánsku. V nej presne 23. januára 1989 zomrel na srdcové zlyhanie vo veku 85 rokov. Nie je tajomstvo, že jeho telo po smrti zabalzamovali ako si želal. Potom ho niekoľko dní vystavovali v jeho múzeu a až potom ho pochovali pod podlahou muzeálneho átria.

Experti na forenznú analýzu odobrali telo z podlahy a previezli ho do laboratória, kde odobrali vzorky DNA Dalího. Odoberali ich zo zubov, nechtov a kostí a odoslali ich do Madridu, kde budú prebiehať testy, ktoré odhalia pravdu o tom, či Dalí mal nepriznanú dcéru, alebo nie. Odborníci sa neboja, že by so vzorkami bol problém, pretože Dalího telo konzervoval známy a vychytený lekár Bardalet Narcissus, výnimočná osoba vo svojom odbore.

Čo však pri pohľade na Dalího telo šokovalo najviac, boli jeho povestné fúzy. „Jeho fúzy boli úplne neporušené, presne také, ako keď zomrel.“, vysvetlil jeden z expertov, odoberajúcich telo z átria múzea.

View this post on Instagram

#salvadordali #dali #daliart #photography #art

A post shared by Salvador Dalí (@salvadordaliart) on

María Pilar Martinezová, ktorá od roku 2007 neoblomne tvrdí, že je Dalího dcérou, sa zúčastnila na mnohých súdnych pojednávaniach. Jej žiadosti konečne vyhoveli až nedávno, na konci júna totiž schválili exhumáciu s príkazom na vykonanie laboratórnych testov.

Martinézov sa narodila v roku 1956 v Gerone, ktorý leží neďaleko Figueres. Jej matka mala robiť Dalímu v tomto období gazdinú a mal medzi nimi prebehnúť románik, ktorý však vyvrcholil narodením dieťaťa. María sa vešteniu z tarotových kariet. Aj preto mnohí z Dalího prívržencov jej tvrdenie, že je ľavobočkom známeho umelca, odmietajú a považujú ho za výplod fantázie pochabej veštice.

Dodnes totiž nik nevedel o tom, že by mal Salvador Dalí potomka, preto bola vo všeobecnosti platná mienka, že umelec bol bezdetný. Keby sa však pôvod Maríe Pilar Martinézovej potvrdil, mohla by z toho mať celkom slušný balík peňazí.

Majster Dalí pritom nebol žiadne neviniatko. Počas života si prešiel všeličím a medzi to všeličo patrili aj početné romániky. Celý život však oficiálne prežil po boku svojej o 10 rokov staršej manželky manželky Jeleny Dmitrijewny Djakonowej, ktorej nik nepovedal inak ako Gala.

Tá však bola ikonou a bohyňou pre mnohých mužov a aj Dalí sa do nej zamiloval, keď bola vydatá za jeho priateľa. Jej početné milostné avantúry jej toleroval, pretože nemal na výber a okrem toho, že ju vášnivo miloval bola aj jeho umeleckou múzou. Prežili spolu celý život až do roku 1984 kedy Gala zomrela. Potomkov však pár nemal. Dalí o sebe vyhlasoval, že je impotentný a musí ním aj ostať, inak by sa z neho nestal veľký umelec. V jeho živote boli rodinné väzby obtiažne, často vo svojom dome usporadúval veľké sexuálne orgie, no on sám pri nich ostával len divákom.

Nebolo tomu tak vždy a preto je možné, že María Pilar môže byť skutočne Dalího dcérou. V tom prípade by zdedila nielen jeho meno, ale aj dedičské práva a majetok, ktorý sa odhaduje na 325 miliónov eur. Pri životnom štýle aký však Dalí viedol je dosť možné, že detí mal viac. A vyhlásenie o tom, že je impotentný bolo iba zásterka.

Pozri aj: Vojvodkyňa Kate vyvolala opäť rozpaky na tvárach celého sveta, keď si obliekla tento červený kúsok. Podľa viacerých to prepískla!

zdroj: babskeveci.sk (M), ofigenno.com

Najnovšie články