Toto mala princezná Diana napísané na svadobných topánkach v deň svojej svadby! Skryté posolstvo vyráža dych celému svetu!

Monizz

Princezná Diana sa vydala 29. júla 1981 ako dvadsaťročná. Stala sa prvou britskou občiankou, ktorá sa vydala za posledných 300 rokov za následníka britskej koruny. Niet pochýb o tom, že to bola vskutku veľkolepá udalosť, ktorá sa zapísala do dejín sveta. No bolo tu ešte čosi.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ovplyvnila aj dnešné nevesty

Princezná Diana mala na svojej vlastnej svadbe šaty storočia. Tie sa na dlhé desaťročia stali vzorom pre svadobné šaty po celom svete a dodnes z nich tak trochu čerpáme. Kým si totiž neobliekla typické „princeznovské“ svadobné šaty princezná Diana, nosili sa šaty splývavé alebo jednoduché.

Obrovské sukne s kruhom a množstvom spodničiek a´la Diana sa začali šiť až po jej svadbe. Aj dnes je stále veľa neviesť, ktoré na svoj vlastný sobáš uprednostňujú veľké šaty, v ktorých vyzerajú ako Popolušky. Alebo princezné Diany.

Trend princezná udala aj dlhočiznou vlečkou. Asi nejestvuje nevesta, ktorá by veľkosťou a dĺžkou jej vlečku predbehla, zato sú tisícky takých, ktoré mali vlečky ťahajúce sa takmer po celej dĺžke uličiek medzi lavicami v chrámoch. Princezná Diana teda neovplyvnila históriu len tým, že do rodiny prišla, ale ovplyvnila ju aj svojim vyberaným vkusom. Nuž a aby sme si neklamali – princezná ľudských sŕdc by si mohla obliecť pokojne aj vrece a mnohé ženy by za takouto avantgardou doslova bláznili.

Potupné topánky

Čo však vzbudzuje pozornosť, sú stále častejšie unikajúce informácie z priamych zdrojov. Najnovšie prehovorili Elizabeth a David Emanuelovci, ktorí sa starali o princeznine svadobné topánky. Tie jej pochopiteľne vyrábali na mieru, no malo to malý háčik. Keďže princezná bola približne rovnako vysoká ako princ Charles, topánky nesmeli byť vysoké. Clive Shilton, ktorý topánky vyrábal, urobil všetko preto, aby vytvoril dokonalú topánku.

Tá bola veľmi nízka, takmer bez podpätku a na podrážkach mala iniciálky „C a D“ so srdcom medzi písmenami. Keby bol milý Clive vedel, ako veľmi sa osud so životmi mladomanželov zahrá. Topánky boli pokryté 542 flitrami a 132 perlami a podrážky mali dokonca semišové, aby sa nevesta náhodou nepošmykla.

View this post on Instagram

The wedding dress of Lady Diana Spencer was worn by Lady Diana Spencer at her wedding to Charles, Prince of Wales, on 29 July 1981 at St Paul's Cathedral. Diana wore an ivory silk taffeta and antique lace gown, with a 25-foot train, valued then at £9000. It became one of the most famous dresses in the world,and was considered one of the most closely guarded secrets in fashion history. #LovePrincessDiana #PrincessDiana #Princess #Diana #love #PrincessofWales #BritishRoyalfamily #PrincessFOREVER #KateMiddleton #DuchessofCambridge #PrinceWilliam #PrinceHarry #PrinceGeorge #PrincessCharlotte #PrinceCharles #British #Europe #f4f #like4like #follow4follow #like #awesome #beautiful #flowers #london #uk #happy #weddingdress #wedding #weddingday #happy

A post shared by Diana Kate Meghan 🇬🇧 (@loveprincessdiana) on

Nemožno pochybovať o tom, že princezná mala vkus. Lenže okrem vycibreného vkusu mala aj zmysel pre ženskosť a medzi jej priority patrilo napríklad používanie parfumu. Nikdy nevyšla von bez toho, aby sa nenavoňavkovala.

Pozri aj: Prečo kráľovná Alžbeta prikazovala princeznej Diane, čo má robiť? Toto sú fakty o princeznej sŕdc, o ktorých ste možno nevedeli!

zdroj: babskeveci.sk (M), rd.com