Už zajtra začína čísky rok DRAKA: Rok 2024 bude šťastný pre tieto znamenia zverokruhu

Dana Kleinová

Foto: archív Femm

Dátum čínskeho Nového roka sa každý rok mení. Pohybuje sa však vždy medzi 21. januárom a 20. februárom – v deň druhého novu po zimnom slnovrate. Nový rok sa v tomto roku začne 10. februára. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Chinese Fortune Calendar, rok vodného Zajaca už čoskoro nahradí rok dreveného Draka. Udeje sa tak 10. februára, kedy oficiálne začne čínsky Nový rok. Podľa čínskych piatich elementov je farba dreva spojená so zelenou. Preto sa rok 2024 nazýva aj rokom zeleného draka.

Draci sú rešpektovaným symbolom v čínskej astrológii a sú známi svojou silou, múdrosťou a úspechom. Preto sa očakáva, že aj rok 2024 prinesie pozitívne zmeny a príležitosti pre každého jednotlivca. Obzvlášť šťastnými však budú ľudia narodení v znameniach Opica, Potkan, Kohút, Had, Drak a Prasa. Píše o tom portál Yahoo!News.

Foto: archív femm

Opica

Opice si užívajú sľubnú kariéru a konečne dostanú príležitosť ukázať, čo v nich je. A hoci sa im odporúča byť opatrní s dokumentáciou a papierovaním, nič iné sa pokaziť nemôže. Pozor by si tiež mali dať na nečakané výdavky, ktoré by im mohli rozbiť rozpočet. Tento rok sa pre Opice bude niesť v rodinnom duchu a pomôže im utužiť vzťahy s blízkymi.

Potkan

Nové kariérne príležitosti im budú neustále klopať na dvere. Potkany sa môžu pripraviť na rok plný príležitostí a výziev. Budú sa tak môcť posunúť o stupienok vyššie, s čím sa bude spájať aj lepšie ohodnotenie. Všetko pôjde hladko, preto by ste sa mali zamerať najmä na váš životný štýl. Zdravie je prvoradé, a tak si doprajte dobrú stravu a ponaťahujte si občas kosti.

Kohút

Najnovšie články